foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 11 kwietnia 2015 roku w Krakowie odbyła się kolejna coroczna edycja Marszu Katyńskiego. Po krótkim przemówieniu przedstawiciela Narodowej Skawiny i złożeniu zniczy oraz wiązanek pod krzyżem zebrani sformowali kolumnę i wszyscy przemaszerowaliśmy w stronę rynku.

 

Łącznie w Marszu bierze udziało koło 100 osób w tym: Małopolscy Patrioci, MW Okręg Małopolski, Narodowa Skawina, Patriotyczny Mielec, niezrzeszeni patrioci i naturalnie Dzielnica Małopolska Obozu Wielkiej Polski. W czasie marszu skandujemy patriotyczne hasła jak i z okazji zbliżających się wyborów prezydenckich. W połowie trasy na rynku pod studnią Badylaka przedstawiciel Małopolskich Patriotów odczytuje przemówienie po czym marsz rusza dalej. W międzyczasie wspieramy kolegę, który "za krzesło" zostałniesłusznie zatrzymany skandując "Jesteśmy z tobą, Marecki ! Jesteśmy z Tobą ! ". Marsz kończy się na placu Matejki, gdzie po krótkim przemówieniu i odśpiewaniu hymnu manifestacja rozwiązuje się.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Polski się nie buduje ani dla siebie, ani dla swej partii, ani nawet dla swego pokolenia. Ona jest własnością nieskończonego szeregu pokoleń, które ją tworzyły i tworzyć będą, które stanowi± naród. Tylko ten w wielkich, przełomowych chwilach znajdzie właściwą drogę, kto ma poczucie odpowiedzialności względem tak pojętego narodu.
Roman Dmowski