foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Kolejna pomoc przybyła do naszej organizacji dzięki Stowarzyszeniu Obóz Wielkiej Polski, które zorganizowało zbiórkę publiczną i przekazało zebrane datki na zakup rzeczy niezbędnych dla Polaków mieszkających w Donbasie.

 

Za przekazane datki, zarząd Towarzystwa Kultury Polskiej „Polonia”, w jednym z nielicznych pracujących sklepów zakupił żywność, m in. makaron, konserwy, pasztety, herbatę, środki czystości. Paczki zostały przekazane członkom Towarzystwa w sobotę (14 marca). Tym osobom, które z różnych przyczyn nie mogły dojechać do siedziby Towarzystwa, paczki będą zawiezione do domu. Część środków, została przekazana dla Polaków w Dokuczajewsku.

 

Serdecznie dziękujemy za pamięć o swoich rodakach i pomoc w ciężkie chwili! Dzięki wam nie czujemy się samotni!

Komentarze obsługiwane przez CComment

Są ludzie, którzy w polityce uznają tylko żniwo - nawożenie, orka i siew są niepotrzebne. Są tacy, którzy podczas pierwszych robót w polu już pytają o plon, a gdy nie widzą, zniechęcają się i odchodzą.
Polska bez żadnej wątpliwości ma o wiele więcej takich ludzi niż inne kraje. Wynika to niezawodnie stąd, żeśmy przez długi czas żyli bez polityki we właściwym tego słowa znaczeniu. To, co się nazywało polityką, to nie były ruchy celowe, jeno odruchy.
Roman Dmowski