foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Na Śląsku nasilają się protesty uliczne oraz strajki przeciwko likwidacji kopalń przez tzw. rząd podległy dyrektywom Unii Europejskiej. Pomimo niedokończonych rozmów ze związkowcami, w nocy z 15 na 16 stycznia koalicja PO-PSL przegłosowała w Sejmie nowelizację ustawy węglowej dotyczącą Kompanii Węglowej (czytaj: przegłosowano ustawę o likwidacji kopalń).

 

W odpowiedzi Związek „Solidarność” ogłosił ogólnopolskie pogotowie  strajkowe  do którego z całą pewnością przyłączą się pozostałe centrale  związkowe - OPZZ  oraz FZZ. Sytuacja na Ślasku z każdym dniem staje się coraz bardziej napięta i  lada moment może wymknąć się spod kontroli liderów central związkowych.  Protestują już kopalnie wszystkich spółek górniczych na Śląsku. Protest  podziemny prowadzi ponad 2300 górników  oraz kilka tysięcy pracowników kopalń na  powierzchni. Rząd w sposób  nieunikniony dąży do konfrontacji ze zdesperowanymi  pracownikami,  broniącymi swych miejsc pracy.  Wyrażamy naszą wielką solidarność ze śląskimi górnikami, ich rodzinami, wspierającymi ich związkowcami  i  samorządowcami. Ich walka jest walką o POLSKĘ, o jej przyszłość i  przetrwanie!

 

Obóz Wielkiej Polski

 

Oddział Gliwice

 

Tomasz Jazłowski

Komentarze obsługiwane przez CComment

Powstania nasze były zbrojnymi protestami przeciw uciskowi, nie zaś walką o odbudowanie państwa polskiego. Żadne z nich nie miało planu tego państwa, kierownicy ich nie zastanawiali się nawet poważnie nad tym, co by zrobili w razie powodzenia.
Roman Dmowski