foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Obóz Wielkiej Polski (OWP) zorganizował 6. września demonstracje pod placówkami dyplomatycznymi Ukrainy w całym kraju. W akcjach udział wzięło ponad 100 osób co jest jak na razie największym tego typu wydarzeniem w Polsce.

 

W Warszawie demonstracja pod Ambasadą Ukrainy rozpoczęła się około godz. 17-30 ponieważ przewodniczący zgromadzenia Jacek Mędrzycki został wcześniej poproszony przez reportera jednej z rosyjskich telewizji o udzielenie wywiadu. Zaraz po rozpoczętych przemowach kolejno organizatora a następnie Sławomira Zakrzewskiego przystąpiono do odczytania Rezolucji w dwóch językach tj. po polsku i rosyjsku. Następnie przemówienia kontynuowano. Nie zabrakło flag: donieckiej, Donbasu, ługańskiej i Noworosji. Standardowo powiewały również flagi OWP-owskie oraz banery organizacji: Związku Słowiańskiego, USOPAŁ itd. Zebrało się ponad 50 os. z których praktycznie wszyscy podpisali się pod dokumentem. Akcja zakończyła się planowo przed 19-00.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Ludzie chcą kierować losami Polski, a nie mogą się zdobyć dla niej na tyle poświęcenia, żeby się czegoś nauczyć, żeby jej położenie zrozumieć, żeby głębiej zastanowić się nad wartością tego, co jej starają się narzucić. I później mówi się: "Ależ oni jak najlepiej chcieli."
Roman Dmowski