foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 14. czerwca 2014r. w sobotnie popołudnie kilkadziesiąt osób przysłuchiwało się warszawskiej konferencji zorganizowanej przez USOPAŁ i nowo powstałą organizację OKOP. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. reż. Grzegorz Braun, historyk Leszek Żebrowski oraz Jerzy Robert Nowak. Naturalnie nie mogło zabraknąć delegacji Obozu Wielkiej Polski (OWP) na czele z kol. Zbigniewem Juźkowem, który jak zwykle sporządził szereg nagrań.

 

Konferencja została zorganizowana na ulicy Jasnej w Warszawie z inicjatywy Przemysława Holochera. Patronat medialny objęły m.in. Tygodnik Katolicki "Niedziela", "Kronika Narodowa", "Gazeta Warszawska" czy "Prawy.pl". Prof. Jerzy Robert Nowak domagał się w swoim wystąpieniu dekomunizacji co wzbudziło raczej mieszane reakcje. Postulat, owszem słuszny, aczkolwiek profesor zapomniał najwidoczniej o czym i kiedy pisał swoją pracę doktorską. Dużo ciekawsza była część jego wystąpienia, kiedy krytykował powszechną bierność i anemię. Opowiadał się również za jak najszerzej tworzonym obozem patriotycznym.

 

Wszystkich niewątpliwie zaszokował Leszek Żebrowski, który stwierdził, że nie należy zakładać żadnych partii, ani stowarzyszeń. Okazał się zajadłym przeciwnikiem formalizowania czegokolwiek nawołując do spontanicznych działań, które miałyby doprowadzić do rewolucji moralnej. Warto przypomnieć, że w podobnym tonie wypowiadali się polscy biskupi tuż przed wejściem do Unii Europejskiej. Niestety, zamiast polskiej rewolucji moralnej i nawracania przez nas Europy mamy pustoszejące na wzór zachodni kościoły w Polsce i kompletną demoralizacje.

 

Najbardziej wartościowym bez wątpienia było wystąpienie reż. Grzegorza Brauna, który stwierdził, że jesteśmy w "żydowskim zarządzie powierniczym". Skrytykował współczesne nauczanie i zaapelował do rodziców aby po części zabrali się sami za nauczanie swoich latorośli zamiast oddawać ich bezrefleksyjnie na pastwę aparatu państwowego.

 

Przeprowadzona została akcja ulotkowa OWP. Warto zaznaczyć, że różne środowiska kolportowały tam swoją prasę oraz innego rodzaju materiały. Uzyskaliśmy również bogatą fotorelacje sporządzoną przez kol. Renatę Świątecką.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Dlaczego dotąd oficjalne koła żydowskie nie potępiły jawnej zdrady i innych zbrodni, jakich się wobec Polaków i polskich obywateli dopuszczali przez cały czas okupacji sowieckiej?
gen. Władysław Sikorski Wódz Naczelny