foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Wraz z wiosną rozpoczął się czas spotkań formacyjnych Obozu Wielkiej Polski (OWP) zarówno w kraju jak i na emigracji. Wśród miejsc w jakich nasi działacze pozostają aktywni nie mogło zabraknąć stolicy Królestwa Norwegii. Spotkaniu przewodniczył kol. Paweł Stępień (Tromsø) - Prezes Okręgu.

Przybyli również delegaci OWP z innych krajów: Polski (Okręg Podkarpacki) i Belgii (Oddział w Brukseli). Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. x. Rafał Trytek, wiceprezes Związku Polaków w Norwegii kol. Bogdan Kulas, prezes Ligi Narodowej kol. Zbigniew Lipiński, przewodniczący Sądu Koleżeńskiego OWP kol. Seweryn Bosek oraz prezes OWP kol. Dawid Berezicki.

Na spotkaniu poruszono tematy takie jak: sytuacja na Ukrainie, kwestia wyborów do Parlamentu Europejskiego, rozwój struktur OWP w kraju i na emgracji, współpraca z innymi organizacjami na czele z Unią Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej (USOPAŁ) czy Ligą Narodową (LN).

Na zakończenie odśpiewano Hymn Młodych OWP oraz "Rotę".

Komentarze obsługiwane przez CComment

Niepodległość nie dlatego mamy, że ktoś powiedział głośno, iż jej chce, jeno dlatego że byli ludzie zmierzający planowo do jej odzyskania, orientujący się mniej więcej w warunkach do tego niezbędnych i umiejący te warunki dla postawionego sobie celu wykorzystać.
Roman Dmowski