foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 26 stycznia 2014r.  Oddział Wrocławski Obozu Wielkiej Polski (OWP) uczestniczył w obchodach 151. rocznicy Powstania Styczniowego, które rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w Kościele p.w. Bożego Ciała o godz. 13.15. Następnie wszyscy zgromadzeni tworząc kolumnę, przeszli w marszu ulicami Wrocławia na Plac Uniwersytecki, pod wmurowane okolicznościowe tablice upamiętniające poległych za Ojczyznę.

 

 

Podczas marszu miały miejsce przemówienia organizatorów oraz śpiewy patriotycznych pieśni. Mimo dokuczającego mrozu, marsz zgromadził około 70. osób. Po dotarciu pod okolicznościowe tablice, złożono pod nimi kwiaty a następnie nastąpiły przemowy wraz z przypomnieniem zarysu przebiegu Powstania Styczniowego. Oddział Wrocławski OWP pod kierownictwem dr Józefa Osady właściwie współfinansował sam marsz (została opłacona profesjonalna orkiestra). W pochodzie uczestniczył również sekretarz generalny OWP - kol. Maciej Wydrych.

Z nieznanych powodów pojawiły się także wypowiedzi odnośnie poparcia szerzącej się anarchii na Ukrainie, przeciwko legalnie wybranemu w wyborach gabinetowi oraz prezydentowi. Działacze OWP oraz część uczestników przyjeła tego typu nowomowę ze zdziwieniem i niesmakiem.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Całe życie byłem przeciwnikiem odpowiedzialności zbiorowej, działania w ten sposób, że nigdy dobrze nie wiadomo, kto jest winien złu. Uważałem, że za każdą pracę jej kierownik musi odpowiadać i że do władzy kierowniczej ma prawo tylko ten, kto gotów jest ponosić odpowiedzialność za wszystkie następstwa.
Roman Dmowski