foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Tradycyjnie 2-go stycznia 2014r. w Zamościu odbyły się małe uroczystości ku czci wielkiego patrioty -Romana Dmowskiego. Uroczystości te organizował Arkadiusz Łygas (OWP). Na godz.16:00 na rondo im. Romana Dmowskiego w Zamościu przybyło kilkanaście osób. Byli to działacze i sympatycy Obozu Narodowego.

 

 

Obecni byli m. in. kol. Piotr Małysz ("Gazeta Polska") , kol. Krzysztof Sowa (LPR) oraz kol. Józef Wryszcz (Solidarna Polska). Po zapaleniu zniczy, odmówiliśmy modlitwę za duszę Pana Romana zmarłego 75 lat temu. Po spotkaniu, udaliśmy się do sympatycznego baru Piwnica, gdzie przez dwie godziny rozmawialiśmy na tematy historyczne i polityczne. O dziwo więcej nas łączyło niż dzieliło.

Oddział Zamojski OWP

Już dziś zapraszam do Tomaszowa Lubelskiego na Mszę Świętą na godzinę 11:30 w niedzielę. Zostanie ona odprawiona za duszę przywódcy OWP Romana Dmowskiego. Organizatorem jest pani Maria Sendecka.

Arkadiusz Łygas

Komentarze obsługiwane przez CComment

Polska nie jest własnością tego czy innego Polaka, tego czy innego obozu ani nawet jednego pokolenia. Należy ona do całego łańcucha pokoleń, wszystkich tych, które były i które będą.
Roman Dmowski