foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dzielnica małopolska Obozu Wielkiej Polski wraz z sympatykami z podkrakowskich Liszek stawiła się na pl. Chrobrego w Katowicach 12 lipca 2014 o godzinie 11, gdzie odbywała się kontrmanifestacja przeciwników separatystów z RAŚ zorganizowana przez Ligę Obrony Suwerenności. Protest rozpoczął się o godz. 11.00 odśpiewaniem hymnu narodowego oraz odczytania oświadczenie Zarządu Głównego LOS „w sprawie sprzeciwu wobec proponowanych przez Ruch Autonomii Śląska zmian w ustawie o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym”.

Były rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. Franciszek Marek w swoim przemówieniu zanegował istnienie języka śląskiego podkreślając, iż jest to dialekt składający się z wielu gwar.

Bardzo dobrym przemówieniem odznaczyła się Pani Kogowska, nauczycielka z Opola, która poruszyła między innymi problem zaniku podstaw patriotycznych wśród nauczycieli na Śląsku.

Około godziny 12 manifestacja przeniosła się na ulicę Jagiellońską gdzie przy odśpiewaniu Roty doszło do konfrontacji na hasła ‘’ Tu jest Polska !’’. Niestety druga strona nie odpowiedziała zagłuszając samą siebie, bełkotem na wzór ‘’kolorowych’’ organizacji .

W czasie trwania manifestacji w obronie polskości Śląska, członkowie Obozu Wielkiej Polski zdołali rozdać kilkadziesiąt ulotek . Kilka setek ulotek odebrała Pani Kogowska oferując rozprowadzenie ulotek na terenie Opola . Za co serdecznie dziękujemy .

Janusz Mucha

Komentarze obsługiwane przez CComment

Jak wygramy wybory, to dopiero będziemy kręcić lody, Warszawa jest nasza.
Beata Sawicka Poseł PO