foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


"Wnoszę o to, aby odpowiednie organy zajęły się renowacją kapliczki na Osiedlu Słoneczny Stok i przeznaczyły odpowiednie pieniądze na ten cel" - powiedział jeszcze w czerwcu podczas sesji zamojskiej Rady Miasta prezes lokalnego Okręgu OWP kol. Arkadiusz Łygas. Ratusz w ciągu ostatnich miesięcy zabrał się do roboty - usunięto trzy drzewa (świerk i dwa jesiony) i 20 metrów kwadratowych krzaków rosnących bezpośrednio przy kapliczce. Odnowiono również jej wnętrze. Zadowoleni mieszkańcy przyszli na sesję podziękować władzom miasta za pomoc. Mamy nadzieje, że działanie kol. Łygasa zachęci pozostałych pełnomocników okręgowych do większej aktywności.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Wśród kolaborantów, którzy przybyli, aby pomagać sowieckim siłom bezpieczeństwa w wywózce wielkiej liczby niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci na odległe zesłanie i przypuszczalne śmierć, była nieproporcjonalnie wielka liczba Żydów (...) Wśród kolaborantów i donosicieli, jak i personelu sowieckiej policji bezpieczeństwa w owym czasie był szokująco wysoki procent Żydów.
Norman Davies Historyk