foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Prezes zamojskiego Obozu Wielkiej Polski kol. Arkadiusz Łygas pozwał ok. 1,5 roku temu radnego Jacka K. Danela (PiS) w związku z wywiadem, który samorządowiec udzielił dla portalu www.zamosconline.pl pomawiając w nim obwiepolaka. Sąd pierwszej instancji odrzucił jednak pozew lidera zamojskiego OWP w związku z czym złożona została apelacja.

 

Zarzuty podniesione w apelacji zostały uwzględnione przez Sąd Okregowy w Zamościu na posiedzieniu z dnia 17 grudnia 2012 r. a zarazem sprawa o pomówienie została skierowana do ponownego rozpatrzenia (art. 212 § 2 kk). Przeciwko Danelowi toczy się także inne postepowanie, które może zakończyc się jego skazaniem. Według informacji podanych przez "Gazetę Zamojską" radny został niedawno wykluczony z PiS.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Tylko nikczemne i złośliwe indywidua lub absolutni głupcy mogą porównywać nacjonalizm polski z charakterystycznym nacjonalizmem niemieckim lub czarnosecinnym rosyjskim. Nacjonalizm polski nie tuczył się nigdy cudzą krwią i łzami, nie smagał dzieci w szkołach, nie stawiał pomników katom. Zrodził się z bólu, największej tragedii dziejowej. Przelewał krew na rodzinych i na wszystkich innych polach bitew, gdzie tylko chodziło o wolność. (...) Wypisał na swych chorągwiach najszczytniejsze hasła miłości, tolerancji, oswobodzenia ludu, oświaty, postępu.
Henryk Sienkiewicz List Polaka do ministra rosyjskiego