foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 11 listopad 2013 roku to szczególny dzień dla Obozowiczów . Szczególny dzień związany z Niepodległością Polski a zarazem hołd oddany Romanowi Dmowskiemu, który szczególnie przyczynił się do świętowania przez nas dziś Święta Niepodległości. Przypomnijmy że Roman Dmowski 29 stycznia 1919 roku wygłosił na posiedzeniu Rady Dziesięciu, 5-godzinne exposé dotyczące całości polskich żądań. Zdaniem niektórych komentatorów, zaimponował słuchaczom umiejętnością improwizacji, logiką wywodu i znajomością tematu. W trakcie konferencji działalność Dmowskiego, równolegle z działaniami powstańczymi i wojennymi w kraju, odegrała kluczową rolę w kształtowaniu granic Polski.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

W tegorocznym Marszu Niepodległości - 2013r. - wzięła udział delegacja OWP z Poznania, Wrocławia, Radomia oraz Warszawy. Na Placu Defilad spotkaliśmy gości z Węgier m.in. delegację z partii Jobbik. Jako że „Polak, Węgier, dwa bratanki...” skorzystaliśmy z okazji do pamiątkowej, wspólnej fotografii. Transparenty OWP, jak również zaprzyjaźnionego USOPAŁu, dumnie łopotały na wietrze, czekając sygnału wymarszu.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wysoka frekwencja tegorocznego pochodu na pewno jest budująca, gorzej jednak jeśli chodzi o przekaz ze strony organizatorów. Marsz staje się bowiem coraz bardziej upartyjnionym znakiem rozpoznawczym Ruchu Narodowego, czyli organizacji w której prym wiodą byli posłowie LPR i PiS. Niektórzy z nich mandat sprawowali jeszcze w czasach PRL co nie przeszkadza w głoszeniu wyraźnie przeterminowanego, aczkolwiek podejrzanie zajadliwego antykomunizmu.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Z okazji dnia Wszystkich Świętych 2. listopada 2013r. grupa działaczy i sympatyków Obozu Wielkiej Polski Okręgu Norweskiego udała się na cmentarz w Oslo Vestre Gravlund gdzie pochowanych jest 10 polskich lotników (cichociemnych którzy zginęli w katastrofie lotniczej kolo Egersund) i 24 obywateli polskich, którzy zginęli w Norwegii podczas wojny. Aktywiści Obozu Wielkiej Polski w Norwegi zapalili znicze  złożyli kwiaty oraz po krótkiej modlitwie oddali hołd poległym. To nie pierwsza inicjatywa OWP na ziemi norweskiej.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Znany w całym kraju, pełnomocnik OWP w Białymstoku kol. Adam Czeczetkowicz wygrał swój kolejny proces przed tamtejszym sądem. Nie powiodło się tzw. "odwieszenie" wyroku pozbawienia wolności na okres 1,5 roku o które wnosiła prokuratura. Niechlubna rolę w oskarżaniu Czeczetkowicza odegrał uważający się za narodowca exliberał Leszek Bubel. Tak niestety zakończyło się smutne doświadczenie kol. Czeczetkowicza z tzw. PPN. Wspomniana rozprawa miała miejsce 24 października o godzie 10:50 w Sądzie Apelacyjnym przy ul. Skłodowskiej 1 (sala XXII) zaś samo postepowanie w tej sprawie trwa już od 2005 r.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Prezes PiS ujawnił apetyty fiskalne „partii prawdziwych Polaków”. Karne podatki mają zmusić przedsiębiorców do godziwego zatrudniania. Po takim dictum nie sposób nie zgodzić się z diagnozą Związku Przedsiębiorców i Pracodawców: kartel POPiS to kiła i syfilis. Jak teraz odróżnić kapitał styropianowy od kapitału nomenklaturowego? Wtyczka w wywiadzie skarbowym? W ABW? W CBŚ? W CBA? A może to IPN wystawia świadectwa moralności? Może macierzysty biskup, proboszcz? A może to po prostu jest "common knowledge"? Odgadnąć - niepodobna!

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

"Wnoszę o to, aby odpowiednie organy zajęły się renowacją kapliczki na Osiedlu Słoneczny Stok i przeznaczyły odpowiednie pieniądze na ten cel" - powiedział jeszcze w czerwcu podczas sesji zamojskiej Rady Miasta prezes lokalnego Okręgu OWP kol. Arkadiusz Łygas. Ratusz w ciągu ostatnich miesięcy zabrał się do roboty - usunięto trzy drzewa (świerk i dwa jesiony) i 20 metrów kwadratowych krzaków rosnących bezpośrednio przy kapliczce. Odnowiono również jej wnętrze. Zadowoleni mieszkańcy przyszli na sesję podziękować władzom miasta za pomoc. Mamy nadzieje, że działanie kol. Łygasa zachęci pozostałych pełnomocników okręgowych do większej aktywności.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Kazimierz Juszczyk w latach 90-tych brał udział w inicjatywie zjednoczeniowej organizacji narodowych i patriotycznych. Autor książki ‘’ Kościuszko w Ameryce’’ gdzie najważniejszym walorem tej książki jest barwne przedstawienie życia i walki Tadeusza Kościuszki o wolność tworzącego się narodu Stanów Zjednoczonych. Człowiek czynu nie szukający poklasku mimo swoich 66 lat. Ciągle w drodze z ideą narodową na ustach.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Marcin Adam Gruszka (1979-2013) - narodowiec od 16. roku życia. Wspomożyciel i wieloletni przewodniczący Frontu Narodowo Robotniczego (FNR). Organizator protestów przeciwko wejsciu do NATO. Wiceprzewodniczący śląskiego ruchu Nie dla UE. Organizator wielu akcji przeciwko globalizacji i amerykanizacji. Od kilku lat wspierał działania Obóz Wielkiej Polski (OWP). Zostawił żonę Monikę, syna Leszka i córkę Sławkę.

Cześć i Sława jego pamięci!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

W dniu wczorajszym w Zamościu odbyło się spotkanie członków i sympatyków OWP w 149 rocznicę urodzin Romana Dmowskiego. Uczestniczyli i w niej: lider zamojskich narodowców Arkadiusz Łygas, Jerzy Adamczuk były działacz SN, Henryk Smalej - fałszywie oskarżony przez radnego Jacka Danela o sprzyjanie szowinistom ukraińskim oraz Józef Wryszcz działacz narodowo-konserwatyny.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dnia 20 lipca 2013 roku w wieku 47 lat zmarł Robert Larkowski - wybitny dziennikarz i publicysta polskiego Obozu Narodowego. Całe swoje życie poświęcił krzewieniu idei Wielkiej Katolickiej Polski. Pogrzeb odbył się 24 lipca 2013 roku w Jego rodzinnym mieście Kietrz k. Raciborza. Podczas uroczystej mszy odprawionej w kościele parafialnym p.w. Św. Tomasza Apostoła, kapłan wygłosił patriotyczne kazanie wspominając osobę zmarłego i jego działalność publicystyczną. Po uroczystości kondukt pogrzebowy (liczący około 100 osób) przeszedł ulicami miasta na lokalny cmentarz, gdzie po modlitwie końcowej kapłana ciało doczesne naszego Przyjaciela zostało złożone do grobu.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Grupa działaczy i sympatyków Okręgu Norweskiego Obozu Wielkiej Polski (ON OWP) z Oslo i Lier spotkała się na niedzielnym pikniku nad pięknym Tyrifjorden. Spotkanie poprzedziła Msza św. Trydencka w kaplicy św. Olafa w Oslo. Po wspólnych modlitwach ekipa udała się w okolice Sylling na gril. ON prowadzi regularne spotkania w celu umocnienia więzi polskich patriotów mieszkających w Norwegii.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Ujawniło się, że ogół żydowski we wszystkich miejscowościach, a już w szczególności na Wołyniu, Polesiu i Podlasiu (...) po wkroczeniu bolszewików rzucił się z całą furią na urzędy polskie, urządzał masowe samosądy nad funkcjonariuszami Państwa Polskiego, działaczami polskimi, masowo wyłapując ich jako antysemitów i oddając na łup przybranych w czerwone kokardy metów społecznych.
gen. Stefan Rowecki "Grot" Dowódca Armii Krajowej