foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 1 września 2012 roku w Rzeszowie w stolicy Podkarpacia odbył się I Marsz Patriotów zorganizowany przez środowiska narodowe z województwa podkarpackiego. Celem Marszu było wzniesienie pamięci i oddanie hołdu wszystkim tym Bohaterom imiennym jak i bezimiennym, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny z okupantem hitlerowskim i sowieckim. Obóz Wielkiej Polski wziął czynny udział w obchodach upamiętniających poległych żołnierzy polskich. Nie zabrakło naszych rzeszowskich działaczy na czele z kol. Jackiem Ślusarzem.Wszyscy zebrani w sile około 200 do 250 osób ruszyliśmy o godzinie 17:00 spod Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, następnie przeszliśmy ulicami Grunwaldzką, Tadeusza Kościuszki, 3-go Maja i Aleją Lubomirskich aby dotrzeć do pomnika Chwały Żołnierzy Armii Krajowej przy ulicy Fryderyka Szopena. W międzyczasie podczas Marszu, skandowaliśmy głośno hasła narodowe jak „Bóg, Honor i Ojczyzna”, „Narodowe Podkarpacie”, „Silny naród, wielka Ojczyzna”, "Nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska narodowa", "Chwała bohaterom".
Przy pomniku Chwały Żołnierzy AK nastąpiły oficjalne uroczystości. Po przemówieniach organizatorów, delegacja OWP (kol. kol. Marcin Hop oraz Artur M.) złożyła kwiaty pod pomnikiem Chwały Żołnierzy AK oddając hołd i cześć wszystkim Bohaterom walczącym o wolność naszego kraju podczas II Wojny Światowej. Kwiaty zostały złożone także przez delegacje: Obozu Narodowo-Radykalnego, Młodzieży Wszechpolskiej oraz rzeszowskiej „Solidarności”.
Cały Marsz był bardzo przychylnie przyjęty przez miejscową ludność, niektórzy nawet dołączali do Marszu podczas jego trwania. Uroczystości przebiegały w bardzo patriotycznej atmosferze a wszystkie organizacje, które przybyły, tworzyły jakby jedną niepodzielną całość – młodych Polaków, którzy idą w przyszłość nie zapominając o czynach swoich poprzedników jak i swojej historii.
Warto dodać, że na Marszu pojawił się osobiście Janusz Korwin-Mikke prezes Kongresu Nowej Prawicy, który został zaproszony przez organizatorów.
Patronat nad Marszem objęło stowarzyszenie Marsz Niepodległości, a także Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. W skład komitetu poparcia oprócz Obozu Wielkiej Polski weszły stowarzyszenia takie jak: Stowarzyszenie Sympatyków Pogoni Lwów, Obóz Narodowo - Radykalny Brygada Podkarpacka, Niezależna Gazeta Obywatelska w Opolu, Narodowa Bydgoszcz, Obóz Narodowo - Radykalny - Podhale, Patriotyczny Mielec, Dębiccy Patrioci, Liga Obrony Suwerenności, Wodzisławska Inicjatywa Patriotyczna, Zjednoczony Ursynów i Stowarzyszenie Unum Principium.


Marcin Hop
fot. Korneliusz Bosek

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Żydzi są dla NKWD nieocenionym wprost biczem przeciw ludności polskiej.
gen. Nikodem Sulik Komendant Okręgu Walki Zbrojnej Armii Krajowej