foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 11 czerwca 2011 r. odbył się Marsz Tradycji i Kultury. Liczący około 500 os. marsz ruszył około godziny 12.10 z pod Ronda Jazdy Polskiej. Głównym organizatorem przemarszu była Prawica Rzeczpospolitej Polskiej (PR). Wśród uczestników przemarszu nie zabrakło aktywistów Młodzieży Wszechpolskiej (MW), Obozu Narodowo Radykalnego (ONR), warszawskich kibiców, niezależnych polskich narodowców jak i działaczy Obozu Wielkiej Polski (OWP).

     Na Placu Konstytucji manifestujących witali mieszkańcy Warszawy machając z okien. Najczęściej skandowane hasła to: „Zakaz pedałowania”, „Pedofile, lesby, geje cała Polska z was się śmieje”, „Chłopak, dziewczyna, normalna rodzina”. Przemarsz był zabezpieczany przez policję.


      Pod Pomnikiem Państwa Podziemnego na około dwie godziny manifestujący zostali zablokowani przez funkcjonariuszy poprzez zamknięcie w szczelnym kordonie. Osoby wypuszczane z kordony były rejestrowane przez kamery i spisywane przez policję. W pogotowiu stały jednostki specjalne policji z bronią długa i miotaczami gazu.
Poniżej prezentujemy film kol. Zbigniewa Juźków dokumentujący zajścia z marszu

Komentarze obsługiwane przez CComment

Geremek jest poza wszystkim polskim Żydem, więc dlaczego miałby szczególnie kochać nacjonalistów (...) kluczowym czynnikiem w postawie Michnika było żydowskie pochodzenie. O czym krytycy Michnika boją się mówić otwarcie, a o czym oni mówią wprost. Żydowskie pochodzenie Michnika skłaniało go do widzenia prawicy w kategoriach ONRowskiej bojówki tworzącej ławkowe getta na uniwersytetach. Dla Żyda (...) jakim jest Michnik, odradzanie antysemityzmu byłoby klęską. Był gotów wejść w pakt z diabłem, żeby odrodzenie takiej prawicy zahamować (...) Michnik boi się endecji bardziej niż komunistów (...) No i Borowski jest ze starej żydowskiej i komunistycznej rodziny, co może mu utrudnić drogę do "szefostwa".
Jan Maria Rokita Alfabet Rokity, Kraków 2004