foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Miałem zaszczyt być gościem Patriotycznego Ruchu Polski w Nowym Jorku.
Na czterogodzinnym spotkaniu, które przebiegło w wyjątkowo miłej i polskiej atmosferze, miałem okazję przedstawić się członkom PRP, którzy przybyli na to spotkanie. Po krótkiej rozmowie mogłem zaprezentować nie tylko moją skromną osobę, ale również zasady, reguły i cele współczesnego ruchu narodowego.


      Polacy skupieni w PRP to ludzie o wyjątkowej znajomości tematów zarówno Polskich jak Polonijnych. Fakt ten sprawił że poczułem się na spotkaniu wyjątkowo dobrze i pozwoliło mi to na rozmowę ze wszystkimi zebranymi na stopie przyjacielskiej, czego wcześniej się nie  spodziewałem. Budzi więc to moje nadzieje na ponowne spotkanie w tym gronie, które pozwoliłoby zaprezentować dokładniejsze informacje o OWP i programie, który chcemy realizować.
     Wracając do przebiegu samych rozmów, to omówiliśmy tak wiele tematów, że czas przeznaczony na  nie wydał się za krótki, aby je wszystkie zgłębić. Moje odczucia po tym spotkaniu raczej nie różnią się od tych, które mają narodowcy w Polsce. Wyczuwa się prawdziwą chęć zjednoczenia  wszystkich ruchów patriotyczno-narodowych wokół jednego silnego, prawdziwie polskiego programu działania, wokół idei narodowej, która teraz często postrzegana jest jako ostatnia deska ratunku dla naszej Ojczyzny.
     Jak mówiłem na spotkaniu - między narodowcem i patriotą można postawić znak równości.
Ten znak równości sprawia że narodowcy wiedzą że są patriotami, choć niektórzy patrioci nie zawsze wiedzą że są narodowcami. Ale mam nadzieję że będę mógł zachęcić coraz większe grono patriotów w USA do świadomego stawiania znaku równości między patriotyzmem i ruchem narodowym.

Z narodowym pozdrowieniem z Nowego Jorku
Przedstawiciel OWP w USA
Z. John Wieczorek

Komentarze obsługiwane przez CComment

UB, sądownictwo są całkowicie w ręku Żydów. W ciągu tych przeszło dwu lat ani jeden Żyd nie miał procesu politycznego. Żydzi osądzają i na kaźń wydają Polaków.
Maria Dąbrowska Zapiskach w swym dzienniku pod datą 17 czerwca 1974r.