foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


W dniu 24 marca 2011r. odbyła się kolejna rozprawa oskarżonych o pomówienia Prezesa USOPAŁ Jana. Kobylańskiego. W związku z wcześniejszą informacją Polskiej Agencji Prasowej o możliwości ogłoszenia wyroku była obecna pod Sądem ekipa telewizji Trwam oraz dziennikarze z PAP i Gazety Wyborczej.  Obecna była delegacja z solidarności Gdańskiej i Delegaci założyciele nowej placówki Polskich Drużyn Strzeleckich z okręgu Pomorskiego.  W sumie było około 50 uczestników a na Sali rozpraw 31 osób z publiczności. Obóz Wielkiej Polski reprezentowało 5. delegatów.

Rozprawa rozpoczęła się z małym opóźnieniem o 9.45 . Zmieniono sale rozpraw z nr 624 na sale 422. Zakazano nagrywania i fotografowania. Z oskarżonych był tylko Jarosław Gugała i świadek Regina Jurkowska z Konsulatu. Było obecnych 5 adwokatów oskarżonych. Powoda reprezentował mec. Lew Mirski i jego pomocnik Piotr Szczepański – aplikant.
Sędzia Sławomir Żak zapowiedział, ze pierwsze odbędzie się przesłuchanie Reginy Jurkowskiej, ale będzie to posiedzenie tajne i publiczność musiała opuścić salę. Przesłuchanie tajne trwało około 2. godzin. Publiczność stała dzielnie na korytarzu. Po ponownej przerwie rozpoczęła się znów rozprawa jawna, lecz sędzia z protokolantem ewidencjowali akta sprawy. Czekaliśmy bezczynnie ponad pół godziny. Część adwokatów i publiczności nie wytrwała, udając się do pikiety na narodową herbatę. Po zakończeniu ewidencjonowania, już przed godz. 13.00 sędzia zwrócił się do adwokatów czy maja jakieś wnioski. Reprezentujący Prezesa i zastępujący Andrzeja Lwa Mirskiego aplikant Piotr Szczepański zaproponował aby na następnej rozprawie 29 kwietnia o godz. 10.00 sala 427 na ulicy Ogrodowej przesłuchać Zygmunta Haducha z Meksyku. 
W odwecie jeden z adwokatów oskarżonych zaproponował aby na rozprawie 27 maja przesłuchać Lecha Wałęsę na okoliczność podejrzenia, że za stanowisko proponowano mu łapówkę. Adwokat Pana Prezesa zaproponował aby wniosek odrzucić, poniewaz nie ma nic wspólnego były prezydent Lech Wałęsa ze sprawą. Sędzia wniosek przyjął a adwokat wnioskujący podał dwa adresy do Lecha Wałęsy ale obydwa bardzo niepewne jak oświadczyli koledzy z Gdańską. Początkowo myśleliśmy że to jest żart ale adwokat potwierdził, iż powołują tego świadka na okoliczność podejrzenia, iż za łapówkę Prezes USOPAŁ Jan Kobylański miał osiągnąć stanowisko. Rozśmieszyło to salę a nawet sędzia musiał odwracać głowę aby zachować powagę. Na tym rozprawę o godz 13.20 zakończono. Odnosi się wrażenie, iż w czerwcu tego roku może być przedawnienie procesu, a celem jest przeciągnąć rozprawę pozornymi ruchami do przedawnienia.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Żydzi przejmują główne gazety amerykańskie, jedna po drugiej.
Sir Cecil Spring-Rice Brytyjski polityk XX w.