foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


W związku z opublikowaniem przez PAP w dniu 29 lipca 2010 r. komunikatu mającego relacjonować dotychczasowy przebieg procesu karnego o zniesławienie i znieważenie za pomocą środków masowego przekazu (art. 212 §2 i art. 216 §2 kodeksu karnego) w sprawie Jan Kobylanski, Prezes Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej przeciwko 17 dziennikarzom, publicystom i dyplomatom, w imieniu mojego Klienta pragnę oświadczyć, co następuje.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dnia 20 lutego 2010r. w godzinach 11.00 do 16.00 działacze Obozu Wielkiej Polski wzięli udział w kolejnym zebraniu integracyjnym zorganizowanym przez Porozumienie Organizacji Niepodległościowych i Patriotycznych oraz Stowarzyszenie Narodowe im. Romana Dmowskiego. Spotkanie miało miejsce w siedzibie Ligi Polskiej, organizacji narodowo-patriotycznej z którą współpracujemy.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Spotkanie odbyło się w lokalu Organizacji Narodu Polskiego 9 stycznia 2010r. w godz.11.00-16.00 Organizatorami były: Stowarzyszenie im. R. Dmowskiego oraz Obóz Wielkiej Polski. Prezes Marian Barański przy współpracy z Witoldem Karolewskim, koordynatorem krajowym Stowarzyszenia Organizacji Patriotycznych i niepodległościowych, poprowadzili zebranie.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Dnia 25.11.2010r. w  Klubie Myśli Historycznej "deo et patria" w Krakowie, zorganizowany został wykład prof. Bogumiła Grotta, w którym uczestniczyła delegacja OWP. Prelegent jest profesorem w Instytucie Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się  w historii polsko-ukraińskiej. Historyk, politolog i religioznawca, badacz m.in. nacjonalizmu, zwłaszcza w kontekście jego powiązań z religią. Tytuł profesorski uzyskał w 1997 roku.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Tradycyjnie po raz czwarty (od 2007r.) dnia 12 grudnia odbyła się w Łodzi Manifestacja Antykomunistyczna. Organizatorami akcji byli: Łódzki Ruch Narodowy "Szczerbiec" oraz Obóz Narodowo - Radykalny. Obecni byli przedstawiciele organizacji takich jak: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych,  Młodzież Wszechpolska, Autonomiczni Nacjonaliści z Wielkopolski czy Liga Polskich Rodzin. Ponadto czynny udział wzięli także kibice, sympatycy Ruchu Narodowego i niezrzeszeni narodowcy. Nie mogło także zabraknąć przedstawicieli Obozu Wielkiej Polski reprezentujących także USOPAŁ. Liczbę manifestujących ocenić należy na co najmniej 130 osób.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dnia 13 grudnia 2010 w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Stowarzyszenie Małopolscy Patrioci oraz Liga Obrony Suwerenności zorganizowały manifestację antykomunistyczną. W manifestacji udział wzięli również działacze Obozu Wielkiej Polski z małopolski oraz kilka innych organizacji. Około stu osobowy pochód niosący flagi, banery i pochodnie, wznosząc okrzyki narodowe jak i antykomunistyczne wyruszył z pod Grobu Nieznanego Żołnierza na pl. Matejki, Traktem Królewskim przez rynek pod Krzyż Katyński.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dnia 21 czerwca 2010r. w Krakowie odbył się wykład Tomasza Greniucha na temat „Narodowe Siły Zbrojne-Żołnierze Wyklęci”. Prelegent przedstawił genezę Narodowych Sił Zbrojnych, a następnie skupił się na historii Henryka Flame „Bartka”. To właśnie ten zapomniany bohater jest tematem monografii autorstwa Tomasza Greniucha zatytułowanej „Król Podbeskidzia. Biografia kpt Henryka Flame”. Książka ta była dostępna do kupienia po wykładzie. Poruszenie tak mało znanego tematu, jak działalność Narodowych Sił Zbrojnych, będącego przez lata białą plamą w naszej historii spowodowało niemałe zainteresowanie.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

W związku z kolejną rocznicą tego wydarzenia działacze narodowi z Warszawy zorganizowali uroczyste obchody pod pomnikiem Romana Dmowskiego. Przemawiali kolejno m.in.: kol. Przemysław Górny (weteran Ruchu Narodowego i honorowy przewodniczący RN  OWP) , kol. Marian Barański (weteran Ruchu Narodowego i honorowy prezes ZG OWP), kol. Sławomir Zakrzewski (lider Kongresu Suwerennej Polski) i kol. Dawid Berezicki (przewodniczący RN OWP).

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dnia 17 lipca 2010r. delegacja działaczy i sympatyków Obozu Wielkiej Polski, wzięła udział w uroczystym Marszu Grunwaldzkim, zorganizowanym przez Młodzież Wszechpolską. Pochód wyruszył spod pomnika Romana Dmowskiego, do Grobu Nieznanego Żołnierza. O godzinie 11.00 uformowana kolumna ruszyła na czele z niesioną wielką flagą biało-czerwoną – jako manifest przywiązania i oddania Ojczyźnie.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dnia 11 listopada 2010r. działacze Obozu Wielkiej Polski w liczbie kilkudziesięciu, wzięli udział w Marszu Niepodległości. Organizatorami byli MW oraz ONR. Rożne źródła podają liczbę od 2000 do 5000 uczestników pochodu. Jest to wielki sukces Polski oraz całego Ruchu Narodowego. Pomimo nielegalnych kontrmanifestacji, inspirowanych przez środowisko wybiórczej gazety - nikt nas nie powstrzymał przed dojściem do celu - pod pomnik Ojca Niepodległości - Romana Dmowskiego.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

W Dniach 15-17 października 2010r. w Lądku Zdroju odbył się XI Sympozjon Europejski. Zaproszonych zostało wielu delegatów i prelegentów w tym reprezentanci OWP: kol. Marcin Markowski oraz kol. Sławomir Sakowski. Koszty uczestnictwa naszych delegatów został zasponsorowany przez dolnośląski Oddział OWP, z pełnomocnikiem kol. Dariuszem Dembińskim na czele. Sympozjon rozpoczął się w piątek dwoma wystąpieniami w bloku historycznym: G. Strządała - Ten, który przewidział upadek komunizmu, rzecz o Janie Stachniuku, oraz A.Karbowiaka - Wojna domowa w Salwadorze. Po wystąpieniach nastąpiła dyskusja.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

W związku z kolejnym procesem sądowym Jana Kobylańskliego (Prezesa Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej - USOPAŁ) przeciw 19 oszczercom z liberalnych mediów, Polski Ruch Uwłaszczeniowy zgłosił pikietę w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy na dzień 28 maja 2010 roku w godzinach trwania rozprawy tj. 9.30 do 13.30. Mając powyższe na uwadze, Rada Naczelna Obozu Wielkiej Polski, postanowiła o wsparciu pikiety przez nasze Stowarzyszenie. Zarząd Główny OWP zlecił wykonanie transparentu z logiem USOPAŁ i zdjęciem Prezesa Jana Kobylańskiego.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Treść dokumentu nadesłanego z prokuratury ws zgłoszenia przez OWP zawiadomienia o przestępstwie ściganym z urzędu. Dowiemy się z niego, iż niezarejestrowane kontrmanifestacją nie są w Polsce nielegalne. Innymi słowy, można w majestacie prawa zablokować każdą manifestację, zagłuszyć ją uniemożliwiając normalny przebieg. Czytaj rodaku i wyciągaj wnioski. Możesz przeciwstawiać się takim pogwałceniom prawa - wystarczy że w takich dniach będziesz obecny po właściwej stronie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Obóz Wielkiej Polski dzielnica Małopolska i Świętokrzyska, rozpoczynają szeroko zakrojoną akcję plakatową '' Stop Poprawności politycznej!''. Akcja jest wymierzona w wszechobecną poprawność polityczną kreowaną przez wcześniejsze i dzisiejsze rządy w Polsce. Mamy nadzieję że ta akcja, zostanie dostrzeżona przez społeczeństwo polskie. Akcja jest podzielona na kilka elementów. -  Akcje plakatową - w terenie -  Akcje informacyjną: - w formie ulotek, - w formie publikacji na stronie internetowej. Mamy nadzieję, że ta forma będzie dostępna i zrozumiała dla każdego Polaka, który zapatrzony w telewizyjną propagandę, nie dostrzega nic więcej.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Obóz Wielkiej Polski pragnie podziękować wszystkim uczestnikom a w szczególności organizatorom manifestacji z dnia 22 maja 2010r. Wydarzenie zmobilizowało około dwustu narodowców, którzy przemaszerowali przez centrum Lublina. Akcja po raz kolejny przypomniała zawiązanie się Obozu Narodowo-Radykalnego (14 kwietnia 1934 roku) jak też umożliwiła oddanie hołdu jego założycielom i przedwojennym działaczom, którzy zostali wymordowani podczas drugiej wojny światowej przez hitlerowskich i komunistycznych okupantów.

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

W dniu 29 kwietnia 2010 roku, Obóz Wielkiej Polski i Liga Obrony Suwerenności podpisały porozumienie, którego celem jest integracja polskich środowisk narodowych i patriotycznych. Doświadczenie wynikające z dotychczasowej działalności oraz stan Państwa Polskiego pogrążonego w kryzysie, uzależnionego od obcych ośrodków decyzyjnych i rządzonego przez nieodpowiedzialne i skompromitowane siły polityczne wskazują na pilną potrzebę nawiązania współpracy przez wszystkie ugrupowania narodowo - patriotyczne, co niewątpliwie zwiększy skuteczność naszego wspólnego działania.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

W poniedziałek, 26 kwietnia 2010r. , Komitet Kandydata na Prezydenta RP kol. Bartłomieja Kurzeji złożył dokumenty wraz z przeszło 1000 podpisami w Państwowej Komisji Wyborczej. Przewodniczącym Komitetu został kol. Krzysztof Kapłon (przewodniczący mazowieckich struktur OWP) zaś kampanię reklamową kierował kol. Adam Czeczotkiewicz (przewodniczący OWP w Białymstoku). 

Czytaj więcej...

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

ięta, że nawet kat był Żydem.
Hannah Arendtjedna z najbardziej wpływowych myślicielek XX wieku, filozof i publicystka