foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 28 czerwca 2007r. pod pomnikiem Romana Dmowskiego, trwały od godziny 17 uroczystości upamiętnienia 88. rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego. Przemawiali kolejno: kol. P. Górny, mec. M. Barański, dr J. Kossecki, S. Zakrzewski, E. Sendecki. W imieniu Obozu Wielkiej Polski przemawiał kol. B. Poręba, który zaczął od modlitwy o Wielką Polskę Adama Doboszyńskiego (OWP), po czym odczytał wiersz Lusi Ogińskiej pt. "Ślubowanie", zaraz po tym wygłosił przemówienie okolicznościowe, gdzie poruszył zagadnienia: Traktatu  Wersalskiego, działań zbrojnych Armii gen. Hallera oraz temat utworzenia Polskiego Komitetu Narodowego oraz roli Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego.

 

Uroczystość odbywała się pod okiem policji. W trakcie przemówień miał miejsce incydent, kiedy zatrzymał się motocyklista krzycząc "faszyści" - cóż, najwyraźniej był to miłośnik wagarów na lekcjach historii, bowiem inteligencją i wiedzą nie błysnął.
Na zakończenie kol. Przemysław Górny i Marian Barański, zaintonowali Hymn OWP.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Kiedy ktoś taki jak Kohl nazywa tereny należące dziś do Ukrainy i Białorusi "Polską wschodnią", to siłą rzeczy narzuca się pytanie, jak ten polityk nazywa Pomorze i Śląsk?
Lech Kaczyński