foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Media wrzeszczą, Sejm wrzeszczy, wszyscy wrzeszczą. Tak jak by nikt nie wiedział że to walka o dostęp do ‘’koryta’’. PiS przywłaszcza sobie Trybunał Konstytucyjny. I choć moja sympatia do tej partii jest nijaka to śmieszy mnie ten ogólny wrzask o przywłaszczaniu.

Wcześniej zrobiła to Platforma i nikt w histerie nie wpadał, nikogo z mediów to nie interesowało. Nawet teraz udziela się co nie którym widząc w PO obrońce demokracji a w PiS dyktaturę faszystowską.
Co dla mnie osobiście jest pustym frazesem pod publikę oszołomów.

 

Ta sprawa ma podwójne dno. To pierwsze że ci którzy przez osiem lat przywykli do ‘’koryta’’ zostaną od niego odsunięci. Drugie że PiS niestety nie był przygotowany na takie aż zwycięstwo w wyborach i ma problem w realizacji swoich obietnic wyborczych.

Choć na ‘’chłopski’’ rozum mogli przecież przedstawić plan realizacji swoich planów w okresie czterech lat i następnych. Poszli jednak na żywioł po zwycięstwie Dudy i przeżyli szok, Polacy chcą zmian głębokich, ustrojowych i gospodarczych.

Opowiadanie o bezstronności Trybunału Konstytucyjnego jest farsą i opowiadaniem bajek dla dzieci. Normalną rzeczą jest to że rządzący jeżeli mają takie możliwości wprowadzają swoich Sędziów. Zrobiła tak koalicja PO – PSL, tak też robi PiS. Choć przy wsparciu posłusznych mediów koalicja PO -PSL-Nowoczesna głośniej krzyczy, niż robiła to PiS przy wsparciu TV Trwam i Republiki za rządów platformy i ‘’przyklej się do koryta’’ PSL.

Najbardziej śmieszna jest postawa  zbieranina pod nazwą Kukiz, która jest i za i przeciwko.
Czyli przejęła rolę PSL. Brak konsekwencji w swoich działaniach kolejny raz skazuje środowiska nacjonalistyczne na niebyt w świadomości społecznej poprzez taką właśnie postawę bierności i niezdecydowania. Choć nie można także utożsamiać się z odłamem Ruchu narodowego będącego w strukturach Kukiza, gdyż nijak ma się on do nacjonalizmu.

Po wypłakaniu łez nad komunistycznej Konstytucji III RP oraz organu Trybunału Konstytucyjnego przejdźmy więc do kwestii jak koryciarze chcą realizować swoje obietnice wyborcze.

Według PO – PSL mamy wzrost gospodarczy, wszystkim żyje się dobrze, a nim samych należy się 1000% w każdym aspekcie życia bo należą do narodu wybranego.

Kwestie tą doprecyzowuje Nowoczesna, która uważa że Polska powinna składać się z klasy średniej typ – biznes, milionerów, a resztę buntujących się na swój los wymienić  na emigrantów z Ukrainy lub z Afryki .

PiS by i może chciała zmienić coś na dobre dla społeczeństwa ale nie wie jak się za to zabrać, gdyż nie zauważa kwestii zlikwidowania ‘’ szarej strefy ’’ i wprowadzenia ustawy o przetargach gdzie znajdzie się wreszcie zapis że do przetargu może startować ten który zatrudnia ludzi na czas nieokreślony i oferuje swoje usługi w tym czego się chce podjąć wykonać.

Ale największym znakiem zapytania jest to , dlaczego przez tyle lat nikt z elit politycznych nie zauważał i nie zauważa tego co najzwyklejszy człowiek zauważa ?
 Janusz Mucha

Komentarze obsługiwane przez CComment

Dlaczego dotąd oficjalne koła żydowskie nie potępiły jawnej zdrady i innych zbrodni, jakich się wobec Polaków i polskich obywateli dopuszczali przez cały czas okupacji sowieckiej?
gen. Władysław Sikorski Wódz Naczelny