foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


W imieniu patriotów polskich zamieszkujących na terenie Królestwa Hiszpanii i wszystkich, którym zależy na rzetelnym przekazywaniu historii Naszego Ojczystego Kraju i szerzeniu jej wśród innych narodów protestujemy przeciwko rozpowszechnianiu i reklamowaniu książki Adama Michnika „En busca del significado perdido. La nueva Europa del Este” (W poszukiwaniu utraconego sensu. Nowa wschodnia Europa”). W ubiegły czwartek 14 listopada 2013 r. w Madrycie odbyło się spotkanie z naczelnym „Gazety Wyborczej”. Spotkanie to zostało przygotowane we współpracy z Instituto Polaco de Cultura Madrid ( Instytutem Kultury Polskiej w Madrycie) zależnym od MSZ i współpracującym z Ambasadą RP na czele której od ubiegłego roku stoi Tomasz Arabski.

 

Tym samym jest nam przykro, że nie propaguje się wśród społeczeństwa hiszpańskojęzycznego książek i dzieł uznanych polskich pisarzy i poetów jak Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Stanisław Wyspiański, Zbigniew Herbert czy Henryk Sienkiewicz nie wspominając już o historykach i publicystach współczesnych pokroju prof. Jana Żaryna, Stanisława Michalkiewicza, Sławomira Cenckiewicza, Tadeusza Płużańskiego, Grzegorza Brauna, Leszka Żebrowskiego i wielu, wielu innych.

Za to po raz kolejny promuje się osoby żydowskiego pochodzenia współpracujące z komunistami. Teraz przyszła kolej na Aarona Szechtera. 

Pozwolę sobie na jeden mały cytat z tejże książki. Według A.Michnika "każda wielka zmiana rewolucyjna rozbudza nadzieje i oczekiwania, które nie mogą być zrealizowane.” No cóż panie Michnik, każda zmiana rewolucyjna niesie za sobą nowe prądy, spełnione oczekiwania, czasami tylko trzeba więcej cierpliwości i czasu. Pan, pańska matka i wam podobni nauczali nas historii „jedynej i prawdziwej”, tej marksistowskiej, komunistycznej mając nadzieje, ze zasieją w nas ludziach młodych jedyną słuszną miłość do komunizmu. Jednak już pan wie, jak bardzo się pomyliliście. Dziś młodzież polska domaga się sprostowań zakłamanej historii, przywrócenia chwały bohaterom z AK, „Żołnierzom Wyklętym”, rozliczenia zbrodni przeciwko narodowi polskiemu jakie miały miejsce na Wołyniu, w Katyniu, Charkowie. Szczególnie widać to było podczas ostatnich obchodów Święta Niepodległości, podczas którego ponad sto tysięcy w większości młodych ludzi, wzięło udział w Marszu Niepodległości czcząc ojców patriotyzmu polskiego XX wieku jakimi byli Roman Dmowski, Józef Piłsudski czy Ignacy Paderewski.

Z Madrytu 

Bernadetta Bigoraj

Komentarze obsługiwane przez CComment

Większość Żydów nie lubi tego przyznać, że naszym bogiem jest Lucyfer i że jesteśmy jego wybranym narodem. Lucyfer jest ciągle żywy.
Harold Wallace Rosenthal administracyjny asystent senatora Jacob`a Javitz`a - 1967. Fragment wywiadu z 1976 opunlikowanego przez C.H.Weismana w 1992