foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 2 stycznia obchodziliśmy 82. rocznicę śmierci Romana Dmowskiego. Przy takich momentach nasze myśli kierujemy ku sprawom i obowiązkom Polaka. Nie tylko danego dnia, lecz w naszym codziennym życiu starajmy się aby obowiązki Polaka były na pierwszym miejscu. Rocznica ta jest dla nas szczególnie ważna. W czasach w jakich żyjemy istotne jest abyśmy zachowali i kultywowali wartości przekazane przez Romana Dmowskiego. Abyśmy nie zatracili poczucia tożsamości narodowej, kultury oraz polskich tradycji i obyczajów. Snując refleksje w miejscach upamiętniających Romana Dmowskiego jesteśmy pewni, że dopóki tacy ludzie jak Ojciec Niepodległości Polski, twórca Obozu Wielkiej Polski są naszymi autorytetami, od którego czerpiemy lekcje umiłowania Ojczyzny po dziś dzień, dopóty Polska i my trwać będziemy.

Kraków

Delegacja Obozu Wielkiej Polski oddała cześć i uczciła pamięć Wielkiego Polaka Romana Dmowskiego przy jego popiersiu w krakowskim Parku Jordana.

 

Wrocław

Dolnośląska Sekcja Narodowa OWP „Szczerbiec” wraz z sympatykami złożyła wieniec przy tablicy upamiętniającej Romana Dmowskiego we wrocławskim kościele Najświętszej Maryi Panny Na Piasku. Odmówiono modlitwę za duszę zmarłego w zadumie nad losem Polski i Polaków oddanych w kajdany UE.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Rola przywódców żydowskich w zniszczeniu własnego narodu jest dla Żydów bez wątpenia najciemniejszym rozdziałem ich historii. W Amsterdamie i Warszawie, w Berlinie i Bukareszcie, naziści mogli polegać na żydowskich funkcjonariuszach, którzy sporządzali spisy osób i ich majątku, zbierali u deportowanych pieniądze na pokrycie kosztów deportacji i eksterminacji, pilnowali pozostawionych mieszkań, tworzyli siły policyjne by łapać Żydów i ładować ich do pociągów aż do smutnego końca... Powołani przez oskarżenie świadkowie potwierdzili znany już fakt, że to żydowskie komanda zatrudnione były bezpośrednio przy eksterminacji. Sonderkommanda pracowały przy komorach gazowych i krematoriach, wyrywały trupom złote zęby i obcinały włosy, wykopywały groby i później te same groby rozkopywały by zatrzeć ślady ludobójstwa. To żydowscy technicy zbudowali nieużywaną później komore gazową w Theresienstadt, gdzie żydowska autonomia była tak daleko posunRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej