foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Ostrzeżenie
  • Funkcje poczty zostały wyłączone na tej stronie przez administratora.

18. listopada 2020 r. miały miejsce kolejne protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, w trakcie którego doszło do przepychanek z policją. Jak informuje policja wobec osób biorących udział w nielegalnym zgromadzeniu użyto środków przymusu bezpośredniego, a kilkanaście osób zostało zatrzymanych. Opozycja sejmowa spod znaku KO ma za złe policji brutalność wobec osób biorących udział w tym nielegalnym zgromadzeniu. Rafał Trzaskowski w poście na Twitterze krytycznie ocenia działania policji. Postawa Prezydenta Warszawy oraz innych osób związanych z KO i szeroko pojętymi środowiskami lewicowymi ujawnili całą swoją hipokryzję. Wniosek taki można wysnuć m.in. z postawy Rafała Trzaskowskiego, który tydzień wcześniej krytykował środowiska narodowe biorące udział 11 listopada w Marszu Niepodległości w Warszawie. A także z wypowiedzi przedstawicieli magistratu warszawskiego w których jasno mówiono o liczeniu strat po starciach chuliganów z policją.

W tym miejscu nasuwa się pytanie: jak w takim razie nazwać wczorajsze przepychanki z policją? Kolejnym pytaniem jest to, jak określić pretensje środowisk lewicowych wobec policjantów po cywilnemu, którzy w dniu 18 listopada używali pałek teleskopowych wobec osób biorących udział w tzw "strajku kobiet", gdy tydzień wcześniej zarówno policjanci po cywilnemu z pałkami teleskopowymi pacyfikowali uczestników Marszu Niepodległości a umundurowani funkcjonariusze oddziałów prewencji urządzali na stacji Warszawa Stadion tzw. ścieżki zdrowia spokojnie zachowującym się osobom, które akurat w tej chwili były na owej stacji?

Zastanawiające jest, czemu może służyć zasłona dymna jaką być może są protesty zwolenników aborcji.

Sebastian Duras

Komentarze obsługiwane przez CComment

Najważniejsze sprawy polskiej wsi, rozgrywają się w UE.
Aleksander Grad Poseł PORoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej