foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 21 sierpnia 2020 r. pożegnaliśmy naszego drogiego kolegę Romana Zielińskiego. Od najmłodszych lat był zafascynowany piłką nożną, później fanatycznym kibicem wielu bojów swojego ukochanego klubu WKS Śląsk. Legionista polskich spraw narodowych i patriotycznych, ceniący honor i walkę o prawdę. Nienawidzący materializmu-komunizmu w czystej postaci, za co wiele razy był szykanowany i niszczony przez urzędników państwowych oraz sądy. Walkę z czerwoną zarazą w Stanie Wojennym toczył na ulicach, później na stadionach. To właśnie Roman doprowadził do tego, że klub WKS Śląsk przestał był klubem Ludowego Wojska Polskiego (komunistycznego), a stał się klubem mającym za bohaterów Żołnierzy Wyklętych. Z jego inicjatywy pojawiły się pierwsze oprawy na meczach Śląska mówiące o żołnierzach podziemia, którzy leżeli w bezimiennych mogiłach, bez odznaczeń, bez kopczyków grobowych, w dołach śmierci.

Mieliśmy na zawsze zapomnieć o żołnierzach powstania antykomuny. Tego chciały czerwone hieny. Wreszcie Roman wyszedł na ulice Wrocławia, by wykrzyczeć – Cześć i chwała bohaterom antykomuny! Brałem udział w Marszach Żołnierzy Wyklętych wielokrotnie. Dzięki Romanowi Zielińskiemu cała Polska usłyszała prawdę o czerwonych zbrodniarzach, prawdę gdzie ich ofiary mogą spoczywać oraz o ich dramatycznych losach.

Drogi Romanie, jako Dolnośląskie OWP z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy fakt tak szybkiego opuszczenia nas na tym padole. Lecz Twoje czyny pamiętamy. W naszych sercach zachowamy. Teraz zapewne wędrujesz już po niebiańskich wrzosowiskach, będąc bliżej gwiazd. Pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci.

Na uroczystości pogrzebowej rozbrzmiały m.in. pieśni „Rozstrzelana armia”, „Skrzydła walki”, „Rota”.

Czołem Wielkiej Polsce

Dariusz Stępiński

 

 
 
 
 
 
 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Izraelska ekonomia jest w stanie rozkwitu. Izraelscy biznesmeni inwestują wszędzie na świecie. Izrael może poszczycić się niespotykanym sukcesem. Na dzień dzisiejszy, wygraliśmy ekonomiczną niezależność i wykupujemy Manhattan, Polskę i Węgry. (...) Dla naszego małego kraju jak nasz to jest naprawdę zadziwiające. Widzę, że wykupujemy Manhattan i wykupujemy Węgry i wykupujemy Rumunię i wykupujemy Polskę. To co widzę [pokazuje], że nie mamy z tym problemów. Dzięki naszemu talentowi, naszym kontaktom i naszemu dynamizmowi, [mamy] własności prawie wszędzie.
Shimon Perez Konferencja ekonomiczna w Tel Awiwie. Cytat ukazał się m.in. w "Maariv" oraz "Yediot Aharonot"Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej