foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Roman Zieliński – gorący narodowiec, żarliwy kibic Śląska Wrocław – zmarł w wieku 59 lat. Człowiek legenda miasta Wrocławia. Dzięki jego inicjatywom powstawały wspaniałe patriotyczne oprawy na wrocławskich stadionach – na Oporowskiej, później na Maślicach. Najbardziej znaną oprawą było „lepiej być martwym niż czerwonym” na tle przekreślonego symbolu sierpa i młota.

Uczestniczył m.in. w proteście przeciwko wykładom na Uniwersytecie Wrocławskim mordercy Polaków z KBW żydokomunisty Zygmunta Baumana, za co on wraz ze współuczestnikami ponieśli konsekwencje prawne, przy czynnym współudziale Prezydenta Miasta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Za swą bezwzględność i bezkompromisowość wobec komunistów, kilkakrotnie skazywany przez „niezawisłe sądy”. Był jednym z głównym inicjatorów pierwszych marszów ku czci Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu.

Miałem okazję poznać go osobiście, wymienić się myślami na temat naszej ukochanej Ojczyzny.

Charyzmatyczny, bezkompromisowy... Kopalnia wiedzy historycznej.

Spoczywaj w pokoju Romanie...

Dariusz Stępiński

Uroczystość pogrzebowa Romana Zielińskiego odbędzie się 21 sierpnia 2020 r. o godz. 12:00 na Cmentarzu Osobowickim.

 
 
 
 
 
 
 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Jeżeli ta polityka, którą nasze pokolenie stworzyło, przeszła próbę ogniową, w tej próbie nie zginęła, ale wykazała swą wartość - nie może zginąć i w przyszłości. Znaczy to, że zorganizowana przez nas polityka, która doprowadziła do odbudowania zjednoczonej Polski, musi być polityką państwa polskiego, rozwijaną w dostosowaniu do warunków i ulepszaną z pokolenia na pokolenie.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej