foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Roman Zieliński – gorący narodowiec, żarliwy kibic Śląska Wrocław – zmarł w wieku 59 lat. Człowiek legenda miasta Wrocławia. Dzięki jego inicjatywom powstawały wspaniałe patriotyczne oprawy na wrocławskich stadionach – na Oporowskiej, później na Maślicach. Najbardziej znaną oprawą było „lepiej być martwym niż czerwonym” na tle przekreślonego symbolu sierpa i młota.

Uczestniczył m.in. w proteście przeciwko wykładom na Uniwersytecie Wrocławskim mordercy Polaków z KBW żydokomunisty Zygmunta Baumana, za co on wraz ze współuczestnikami ponieśli konsekwencje prawne, przy czynnym współudziale Prezydenta Miasta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Za swą bezwzględność i bezkompromisowość wobec komunistów, kilkakrotnie skazywany przez „niezawisłe sądy”. Był jednym z głównym inicjatorów pierwszych marszów ku czci Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu.

Miałem okazję poznać go osobiście, wymienić się myślami na temat naszej ukochanej Ojczyzny.

Charyzmatyczny, bezkompromisowy... Kopalnia wiedzy historycznej.

Spoczywaj w pokoju Romanie...

Dariusz Stępiński

Uroczystość pogrzebowa Romana Zielińskiego odbędzie się 21 sierpnia 2020 r. o godz. 12:00 na Cmentarzu Osobowickim.

 
 
 
 
 
 
 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Są ludzie, którzy w polityce uznają tylko żniwo - nawożenie, orka i siew są niepotrzebne. Są tacy, którzy podczas pierwszych robót w polu już pytają o plon, a gdy nie widzą, zniechęcają się i odchodzą.
Polska bez żadnej wątpliwości ma o wiele więcej takich ludzi niż inne kraje. Wynika to niezawodnie stąd, żeśmy przez długi czas żyli bez polityki we właściwym tego słowa znaczeniu. To, co się nazywało polityką, to nie były ruchy celowe, jeno odruchy.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej