foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


11 lipca 2020r. o godz. 12.00 we Wrocławiu odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary ludobójstwa Polaków na Wołyniu i Małopolsce wschodniej z udziałem delegacji OWP, która złożyła wiązankę kwiatów i oddała hołd pomordowanym. Swymi wspomnieniami podzieliła się kobieta, której udało się ujść przed śmiercią z rąk ukraińskich szowinistów.

O godz. 18.00 rozpoczęły się obchody zorganizowane przez J. Międlara i R. Zielińskiego. Odśpiewano Rotę w trakcie czego wysłannik z urzędu miejskiego okazywał ostentacyjne lekceważenie dla jakże ważnej pieśni Polaków przyjmując postawę z rękami w kieszeni. Organizatorów jeszcze przed rozpoczęciem obchodów straszono rozwiązaniem zgromadzenia jeśli pojawiliby się świadkowie tych tragicznych wydarzeń z Wołynia i Małopolski wschodniej.

Obecnie Polaków mówiących prawdę i demaskujących wszelkie przypadki zakłamywania historii pacyfikuje się grzywnami, pozwami sądowymi i 'medialnym uśmierceniem' tworząc kłamliwe oskarżenia.

Urzędnicy różnego szczebla starają się za wszelką cenę kneblować usta świadkom ludobójstwa i tym, którzy kultywują pamięć o ofiarach. Istnym "młotem na czarownice" stał się zapis o tzw. mowie nienawiści, pod którą można podciągnąć niemal wszystko. Urzędnicy działający na szkodę narodu polskiego powinni być pozbawiani urzędów. Prowadzona działalność przypomina czasy ciemnego komunizmu, który pod przykrywką walki z wyimaginowanymi wrogami ludu, skazywali Polaków za walkę o suwerenną Ojczyznę.

Przypomnijmy... 11 i 12 lipca 1942r. w około 150 miejscowościach na wschodzie II Rzeczypospolitej nastąpił atak ukraińskich szowinistów z OUN-UPA w trakcie niedzielnej Mszy św. Ofiary, głównie kobiety, dzieci i starcy, wołają o pamięć tamtych dni. Mordowani przez swych ukraińskich sąsiadów. Ginęli także Czesi, Ormianie, Żydzi, Rosjanie i Węgrzy. Dobytek mordowanych był grabiony, gospodarstwa palone.

Bohaterami dzisiejszej Ukrainy wywyższanymi na piedestały stali się Bandera i Szuchewycz kolaborujący z Niemcami. Kombatantami są zbrodniarze z batalionów Waffen SS Roland i Nachtigall; 14 dywizji Waffen SS Galizien - mordowali Polaków bez litości, często pod niemieckim dowództwem. To ci zbrodniarze dokonali pacyfikacji m.in. Huty Pieniackiej.

Ukraino, obudź się! Stawiaj pomniki swym bohaterom ratującym bezbronną ludność cywilną przed szowinistami zbrodniarzami z Waffen SS i OUN-UPA.

Dariusz Stępiński

Komentarze obsługiwane przez CComment

Jak wyzwolić się od tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od narodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzmię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka z Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem.
Donald Tusk miesięcznik ZNAK nr.11-12, 1987r.Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej