foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Symbole państwowe mają fundamentalne znaczenie dla świadomości narodowej. To m.in. one są spoiwem narodu. W obronie tych symboli ginęli nasi przodkowie. Dlatego objęte są szczególną ochroną prawną. Lecz najważniejsze jest to, jak sami na co dzień otaczamy je szacunkiem. Musimy wymagać od siebie i od innych, aby w przestrzeni publicznej to flaga Rzeczypospolitej Polskiej była uprzywilejowana. Dlatego też zdecydowaliśmy się zareagować na ekspozycję flag przez Centrum Informatyki Resortu Finansów w Radomiu. Wg raportu Najwyższej Izby Kontroli, przy trzech masztach miejscem uprzywilejowanym i zarezerwowanym jest maszt środkowy, na którym to zgodnie z dobrą praktyką, powinna być flaga RP. Dopiero na bocznych masztach mogą być eksponowane flagi związkowe, miast itp. Warto przy tym dodać, iż flaga UE nie ma statusu flagi państwowej.

Do w/w agendy rządowej wysłaliśmy stosowne pismo z prośbą o skorygowanie ekspozycji flag i przestrzegania wytycznych NIK oraz dobrej praktyki. Ponadto, identyczna sytuacja istnieje przed jedną z firm prywatnych, gdzie również poprosiliśmy o zmianę. Prywatne przedsiębiorstwa nie są do tego prawnie zobligowane, lecz kierowani zachowaniem należytego szacunku dla symboli naszej Ojczyzny, uprzejmie o to poprosiliśmy.

 

Kierujemy prośbę do naszych sympatyków i czytelników. Jeśli zaobserwujecie przy trzech masztach, ekspozycję flagi RP na bocznym maszcie a nie środkowym, prosimy o wiadomość wraz ze zdjęciem i opisem miejsca. Przede wszystkich, gdy ma to miejsce na terenie obiektów administracji publicznej oraz placówek oświatowych. Informacje prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

AKTUALIZACJA [17.07.2020r]

Otrzymaliśmy wiadomość od firmy prywatnej do której także skierowaliśmy pismo z prośbą o umieszczenie na maszcie środkowym flagi RP, iż obecnie jest już na swoim zarezerwowanym miejscu. Dziękujemy!

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Polska nie jest własnością tego czy innego Polaka, tego czy innego obozu ani nawet jednego pokolenia. Należy ona do całego łańcucha pokoleń, wszystkich tych, które były i które będą.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej