foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Symbole państwowe mają fundamentalne znaczenie dla świadomości narodowej. To m.in. one są spoiwem narodu. W obronie tych symboli ginęli nasi przodkowie. Dlatego objęte są szczególną ochroną prawną. Lecz najważniejsze jest to, jak sami na co dzień otaczamy je szacunkiem. Musimy wymagać od siebie i od innych, aby w przestrzeni publicznej to flaga Rzeczypospolitej Polskiej była uprzywilejowana. Dlatego też zdecydowaliśmy się zareagować na ekspozycję flag przez Centrum Informatyki Resortu Finansów w Radomiu. Wg raportu Najwyższej Izby Kontroli, przy trzech masztach miejscem uprzywilejowanym i zarezerwowanym jest maszt środkowy, na którym to zgodnie z dobrą praktyką, powinna być flaga RP. Dopiero na bocznych masztach mogą być eksponowane flagi związkowe, miast itp. Warto przy tym dodać, iż flaga UE nie ma statusu flagi państwowej.

Do w/w agendy rządowej wysłaliśmy stosowne pismo z prośbą o skorygowanie ekspozycji flag i przestrzegania wytycznych NIK oraz dobrej praktyki. Ponadto, identyczna sytuacja istnieje przed jedną z firm prywatnych, gdzie również poprosiliśmy o zmianę. Prywatne przedsiębiorstwa nie są do tego prawnie zobligowane, lecz kierowani zachowaniem należytego szacunku dla symboli naszej Ojczyzny, uprzejmie o to poprosiliśmy.

 

Kierujemy prośbę do naszych sympatyków i czytelników. Jeśli zaobserwujecie przy trzech masztach, ekspozycję flagi RP na bocznym maszcie a nie środkowym, prosimy o wiadomość wraz ze zdjęciem i opisem miejsca. Przede wszystkich, gdy ma to miejsce na terenie obiektów administracji publicznej oraz placówek oświatowych. Informacje prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

AKTUALIZACJA [17.07.2020r]

Otrzymaliśmy wiadomość od firmy prywatnej do której także skierowaliśmy pismo z prośbą o umieszczenie na maszcie środkowym flagi RP, iż obecnie jest już na swoim zarezerwowanym miejscu. Dziękujemy!

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Jeżeli ta polityka, którą nasze pokolenie stworzyło, przeszła próbę ogniową, w tej próbie nie zginęła, ale wykazała swą wartość - nie może zginąć i w przyszłości. Znaczy to, że zorganizowana przez nas polityka, która doprowadziła do odbudowania zjednoczonej Polski, musi być polityką państwa polskiego, rozwijaną w dostosowaniu do warunków i ulepszaną z pokolenia na pokolenie.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej