foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


O godz. 19. we Wrocławiu wyruszył marsz Niezłomnych - „wyklętych” przez komunę, zorganizowany przez Stowarzyszenie Odra Niemen. Obóz Wielkiej Polski był jedną z nielicznych organizacji narodowych na tym pochodzie. Sam marsz mógł się nie odbyć z powodu wrogiej postawy prezydenta miasta i jego współpracowników do środowisk kibicowskich i narodowych mówiących prawdę o narodowości morderców Polaków. Ale organizator wytrącił argumenty magistratowi do jego rozwiązania. Marsz zakończył się inscenizacją mordów na żołnierzach powstania antykomunistycznego 1944-1963 i przesłuchań przez UB rodzin żołnierzy antykomuny.

Rocznica ta obchodzona jest od kilku lat w rocznice wymordowania IV Zarządu WiN utworzonego w 1947r. przez Łukasza Cieplińskiego „Pługa”. Celem organizacji była organizacja, propaganda i wywiad. 1 marca 1951 r. wszyscy wraz z Ł. Czeplińskim, po torturach, zostali zamordowani strzałem w tył głowy, z zarzutem „współpracy z hitlerowcami”.

Nam, Polakom, ust nie zamknięcie! Mamy obowiązki polskie. Nie obce. Preludium „wolności bolszewickiej” to okres 1937-38, operacja antypolska, 1940r. Katyń, Miednoje, Charków i inne. O sprawcach zbrodni na Polakach w 1940 r. w latach 70tych na łamach gazety izraelskiej Maariv wypowiedział się jeden z egzekutorów do swojego kolegi Abrahama Wydro – mordowałem polaczków, ręce miałem po łokcie umazane w ich krwi. Odpowiedzialni za zbrodnie na rozkaz Berii – mjr Joshua Sorokin, por. A. Suslow, por. Samyun, Tichonow, Raichman, Mierkulow, Urbanowicz. Kierownicy egzekucji: Lew Wybak, Chaim Finberg, Abraham Borisowicz, B. Zaharewicz, Kobulow, Begman, Elman, Estrin, Krogauz, Lejbkin, Milstein – wszyscy pochodzenia żydowskiego – cytat za Aldona Zaorska „Poznaj ich prawdziwe nazwiska”. Nastąpił rok 1944. Utworzono PKWN, a na ziemiach całej Polski rozszalał się terror bolszewicki i trwał z okupacją aż do 1993r.

W latach 1944-56 szefami krwawego UB byli: Jakub Berman, Hilary Minc, Natan Grinszpan-Kikiel (R. Romkowski), Mojżesz Bobrowicki (M. Mietkowski), Ajzen Lajb Wolf (L. Andrzejewski) i wielu innych morderców Polaków pochodzenia żydowskiego – za A. Zaorska, s. 98-101 „Poznaj ich prawdziwe nazwiska”. „Ubeckie ścierwa nie poprzestawały na katowaniu, mordowaniu mężczyzn. Potrafili mordować kobiety w ciąży, jak np. żonę F. Przysieżniaka „Ojca Jana” z AK, Janinę Oleszkiewicz Przysieżniak „Jagę” w 7. miesiącu ciąży w Kurylówce po ciężkich przesłuchaniach została śmiertelnie postrzelona w plecy i pozostawiona umierająca. Miało to miejsce w końcu 1945 r. Helena Motykówna „Dziunka” 8-9 miesiąc ciąży rozstrzelana 18 lipca 1946 r., w więzieniu przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu. UB wraz z NKWD paliło wioski za pomoc partyzantom. Tak wyglądała demokracja ludowa PKWNu, gdzie resztki patriotów z NSZ, AK, NZW, NOW, KWP i innych mordowała żydokomuna.

A dzisiaj, po tylu latach, mimo wolności słowa skazuje się Polaków mówiących o narodowości morderców Polaków na kary grzywien i więzienia. To jest hańba władz i wymiaru sprawiedliwości w tzw. „wolnej Polsce”.

Dariusz Stępiński

Komentarze obsługiwane przez CComment

Polska nie jest własnością tego czy innego Polaka, tego czy innego obozu ani nawet jednego pokolenia. Należy ona do całego łańcucha pokoleń, wszystkich tych, które były i które będą.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej