foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni. (…) Obecnie tylko na wschodzie umieściłem oddziały SS Totenkopf, dając im rozkaz nieugiętego i bezlitosnego zabijania kobiet i dzieci polskiego pochodzenia i polskiej mowy, bo tylko tą drogą zdobyć możemy potrzebną nam przestrzeń życiową.” - Adolf Hitler.

Dnia 1 września 1939 r. nazistowskie Niemcy o godz. 4.30 zaatakowały z powietrza Tczew zrzucając bomby na śpiące miasto, następnie na Wieluń. O godz. 4.45 pancernik Schleswig-Holstein ostrzelał Westerplatte w trakcie swojej kurtuazyjnej wizyty. Dnia 17 września 1939 r. Polskę zaatakowała sowiecka Rosja. Szaleńcze, bezwzględne mordy stały się domeną obydwu okupantów, aby wyniszczyć naród polski. Naszym obowiązkiem, jako Polaków, jest mówić o tej haniebnej roli okupantów.

 

Gdańsk

1 września 2019r. odbył się I Marsz Patriotów Gdańska. Zebraliśmy się o godz. 15:30 na Placu Obrońców Poczty Polskiej. Po odczytaniu Apelu Poległych i modlitwie nastąpiło odśpiewanie Roty i złożenie wieńców przy Pomniku Obrońców Poczty Polskiej. Następnie wyruszyliśmy z biało-czerwonymi flagami ulicami Gdańska z przekazem o prawdziwej historii przedwojennego Gdańska w którym rządziło NSDAP i trwało prześladowanie Polaków. Protestowaliśmy również przeciwko zakłamywaniu historii przez władze Gdańska i dążeniu do rozbicia Państwa Polskiego. My, Polacy, nigdy na to nie pozwolimy. Maszerując ulicami Gdańska wznosiliśmy patriotyczne okrzyki „CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM”,”BÓG HONOR OJCZYZNA”. Przechodząc przez Złotą Bramę oddaliśmy hołd żołnierzom z Westerplatte, którzy byli pędzeni przez ulice Gdańska. Marsz zakończył się przy Dworze Artusa okolicznościowymi przemówieniami. W marszu razem z nami wzięła udział Pani dr Anna Mandrela. Smutne jest tylko to, że w marszu udział wzięło tylko kilkadziesiąt osób. Gdańszczanie, wstydzicie się polskości? bo my wstydzimy się waszej postawy! Dziękuję, że mogłem reprezentować Obóz Wielkiej Polski w tej ważnej dla polskiego Gdańska uroczystości.

Cześć i chwała żołnierzom oraz cywilom, którzy oddali życie za polski Gdańsk.

Jacek Łojko

 

 

Lublin

Delegacja OWP w Lublinie uczestniczyła w obchodach państwowych na placu Litewskim. Złożono wiązankę kwiatów przy Pomniku Nieznanego Żołnierza, oddając hołd poległym.

 

Wrocław

Dzielnica Dolnośląska OWP uczestniczyła w oficjalnych obchodach na Oporowie, w miejscu spoczynku żołnierzy z pól bitewnych września oraz pomordowanych w obozach.

 

Tego samego dnia delegacja dzielnicy Dolnośląskiej OWP wzięła udział w pikiecie pod konsulatem Niemiec. Organizatorzy pikiety – Roman Zieliński oraz Jacek Międlar wspomnieli o mordach dokonanych na narodzie polskim przez Niemców, celem jego całkowitego wyniszczenia. W dalszej części wspomnieli fałszywe bicie się w piersi przez niektórych polityków niemieckich dotyczące II Wojny Światowej, stosując jednocześnie relatywizm historyczny i moralny czyniąc z Polski i narodu polskiego współuczestników holocaustu na narodzie żydowskim razem z nazistowskimi Niemcami. Zakłamanie, obłuda i fałsz obnażane przez organizatorów oraz wspomnienie hasła powstańców warszawskich z 1944r. - jedna kula, jeden Niemiec – stały się próbą rozwiązania zgromadzenia, z której jednak nic nie wyszło. Wysłannik Prezydenta Miasta nie miał przy sobie żadnych dokumentów uprawniających do rozwiązania pikiety. Podjął próby fizycznego przejęcia pikiety, lecz został wyprowadzony a działacze OWP tworząc mur, odgradzali go od legalnego zgromadzenia, co zresztą powinno być obowiązkiem policji.

Dominik Harpia

Komentarze obsługiwane przez CComment

Żydzi przejmują główne gazety amerykańskie, jedna po drugiej.
Sir Cecil Spring-Rice Brytyjski polityk XX w.Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej