foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


27.01.2019r. w rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, delegacja Obozu Wielkiej Polski wzięła udział w uroczystym marszu upamiętniającym to wydarzenie. Zbiórka odbyła się na stacji PKP Oświęcim, gdzie zebrała się grupa ok. 50 osób z flagami naszej Ojczyzny. Dość szybko przybyło parę osób z flagą Izraela oraz banerem „Stop faszyzmowi”, prowokując zebranych fałszywym oskarżaniem i nie szczędząc inwektyw. Być może dla nich, człowiek z flagą narodową Polski jest faszystą.

 

Służby porządkowe odsunęły krzykaczy na 30 metrów od nas, nie pozwalając się zbliżyć i zakłócić naszego spokojnego przemarszu. Przed samym obozem Auschwitz, marsz oficjalnie został rozwiązany. Po przemówieniach oraz odśpiewaniu Boże, coś Polskę, udaliśmy się w zadumie pod bramę obozu ze sloganem w języku niemieckim „Arbeit macht frei”. Niestety, niektórzy goście przybyli na tę uroczystość z Izraela wykazywali się nie tyle brakiem wychowania co butą graniczącą z groźbami, jak jeden z młodych Żydów krzyczący pod naszym adresem - „kill them all”. Powaga miejsca nakazywała zignorowanie takich zaczepek. Straż wewnętrzna obozu nakazała wszystkim uczestnikom naszego marszu zdjęcie pasków ze spodni, kobietom opróżniono torebki oraz zdjęcie wszelkich flag z drzewców. Po przekroczeniu bramy obozu, jako uczestnicy marszu cały czas byliśmy ze „swoimi” ochroniarzami z Mossadu, którzy nie spuszczali z nas oka, robiąc sobie, zapewne pamiątkowe, zdjęcia – choć bez pytania nas o zgodę.

Pod ścianą śmierci wszyscy zebrani oddali hołd pomordowanym, złożono symboliczną wiązankę kwiatów oraz zapalono znicze. Następnie przeszliśmy do bloku nr 15, gdzie znajduje się wystawa pt.: „Walka i martyrologia narodu polskiego w latach 1939-1945.” Wrażenie jest przytłaczające. Sam blok jest w kiepskim stanie. Ściany pokryte grzybem, odpadająca farba. Nie wolno tam złożyć zniczy, przynajmniej zebranym nie dano takiej możliwości. Regulamin muzeum KL Auschwitz zabrania wnoszenia flag narodowych na drzewcach z racji bezpieczeństwa. Jakież było nasze zdziwienie widząc grupkę Żydów z flagą Izraela na drzewcu. Widać są równi i równiejsi w Polsce.

Maciej /Lublin/

Komentarze obsługiwane przez CComment

Naród żydowski nigdy nie był wiele wart, jak mu to zresztą po tysiąc razy zarzucali jego wodzowie, sędziowie i prorocy. Mało posiada szlachetnych przymiotów, a wszystkie wady razem wziąwszy innych narodów. Cóż można bowiem o takim narodzie, który w swej wielowiekowej wędrówce znaczy tylko ślady zepsucia i wyzysku innych narodów? Nikt też się dziwić nie może, że nie mamy do żydów zaufania i że uważamy za obowiązek strzec naszej kultury od skażenia jej przez nich.
Johann Wolfgang von Goethe największy poeta niemieckiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej