foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Wieczne odpoczywanie racz IM dać Panie…

IM, czyli obu panom, którzy odeszli tego samego dnia. Jeden to opozycjonista, historyk sztuki i konserwator Wojciech Dąbrowski. Przez ponad półtorej miesiąca prowadził strajk głodowy pod Urzędem Miejskim w Gdańsku, protestował przeciwko eksmisji i domagał się spotkania z prezydentem miasta Pawłem Adamowiczem. Miał ciężko chorą żonę. Urzędnicy Adamowicza tłumaczyli, że „eksmisja została przeprowadzona zgodnie z prawem, z powodu wielokrotnie powtarzającej się sytuacji niepłacenia czynszu, co powodowało znaczne zadłużenie”.

O śmierci Jankowskiego mało kto w Polsce wie. Nie ogłoszono z powodu tej śmierci żałoby narodowej. Nie został pochowany z asystą najwyższych urzędników państwowych i polityków w Bazylice Mariackiej, jego pogrzeb nie był transmitowany przez telewizje.

Drugi pan to prezydent Gdańska. Właściciel siedmiu mieszkań i kilkudziesięciu kont bankowych. Zabity na oczach tłumów, w wyniku karygodnych zaniedbań ochrony i organizatorów koncertu WOŚP. Przez człowieka chorego psychicznie, który jednak mógł być tylko narzędziem jednej z trójmiejskich mafii. A może jeszcze kogoś innego.

Za obu panów my Katolicy mamy obowiązek się modlić. I mamy jeszcze jeden obowiązek: nie uczestniczyć w awanturze między PiS a PO, w wielkim wrzasku medialnym, jaki trwa od wielu lat. Robić swoje w ramach pracy organicznej, kierując się miłością do Chrystusa i Narodu Polskiego oraz naszej Ojczyzny. A także modlić się za Kościół, który po nieszczęsnym Soborze Watykańskim II przeżywa kryzys tak głęboki, jakiego prawdopodobnie w swojej historii jeszcze nie przechodził. Jaskrawym symbolem tego kryzysu było m.in. rozdawanie Komunii Św. jawnym wrogom Kościoła (i to profanując Komunię po raz drugi, poprzez rozdawanie Jej na rękę) podczas Mszy Św. pogrzebowej prezydenta Adamowicza.

Wobec tego, co się dzieje w naszej Ojczyźnie i w naszym Kościele – przyobleczmy się w pokorę, ale nie popadajmy w beznadzieję ani bierność. Jedyna nadzieja w Miłosierdziu Bożym, ale musimy z Łaską Bożą współpracować.

Wojciech Olszewski

Komentarze obsługiwane przez CComment

Rola przywódców żydowskich w zniszczeniu własnego narodu jest dla Żydów bez wątpenia najciemniejszym rozdziałem ich historii. W Amsterdamie i Warszawie, w Berlinie i Bukareszcie, naziści mogli polegać na żydowskich funkcjonariuszach, którzy sporządzali spisy osób i ich majątku, zbierali u deportowanych pieniądze na pokrycie kosztów deportacji i eksterminacji, pilnowali pozostawionych mieszkań, tworzyli siły policyjne by łapać Żydów i ładować ich do pociągów aż do smutnego końca... Powołani przez oskarżenie świadkowie potwierdzili znany już fakt, że to żydowskie komanda zatrudnione były bezpośrednio przy eksterminacji. Sonderkommanda pracowały przy komorach gazowych i krematoriach, wyrywały trupom złote zęby i obcinały włosy, wykopywały groby i później te same groby rozkopywały by zatrzeć ślady ludobójstwa. To żydowscy technicy zbudowali nieużywaną później komore gazową w Theresienstadt, gdzie żydowska autonomia była tak daleko posunRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej