foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


W kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego we Wrocławiu odbył się marsz pod hasłem 'Śmierć wrogom Ojczyzny', zorganizowany przez Romana Zielińskiego oraz Jacka Międlara, z udziałem dolnośląskiego oddziału OWP.

O godz. 18.30 pod Pomnikiem Ofiar Katynia zabrał głos R. Zieliński, przedstawiając kwestię nierozliczonych zbrodni komunistycznych w Polsce. Następnie J. Międlar zwrócił uwagę na postępujące przywracanie nazw ulic w Warszawie imieniami komunistycznych aparatczyków, a usuwaniu nazw bohaterów Polski Niepodległej, jak choćby sanitariuszki AK „Inki” zamordowanej przez UB, mającej wówczas 17 lat. Decyzje takie podjął Rafał Trzaskowski, nowy zarządca koryta warszawskiego w miejsce H. Gronkowiec. W przestrzeni publicznej od czasów okrągłego stołu dalej funkcjonują bohaterowie komuny – tajni współpracownicy oraz ci, którzy ją tworzyli. Nieliczni zostali skazani za tortury i morderstwa w latach 1944-1991.

Prześladowania w Polsce mimo "upadku komuny" wobec narodowych patriotów trwają nadal. Uczestnicy marszu dowiedzieli się od organizatorów, że tuż przed zarejestrowanym zgromadzeniem, skonfiskowano wóz z nagłośnieniem na żądanie Sutryka, namiestnika Wrocławia z ramienia UE. A parę dni przed tym wydarzeniem skonfiskowano transparent w Dąbrowie Górniczej przed Marszem Antykomuny, na wniosek namiestnika miasta z ramienia UE, działacza SLD. Świadczy to o świadomym łamaniu artykułów Konstytucji RP z 1997 roku przez namiestników miast tychże z ramienia UE. Art.54.1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Nie ma żadnych odnośników zmieniających ten artykuł.

Dominik Harpia

Komentarze obsługiwane przez CComment

Izraelska ekonomia jest w stanie rozkwitu. Izraelscy biznesmeni inwestują wszędzie na świecie. Izrael może poszczycić się niespotykanym sukcesem. Na dzień dzisiejszy, wygraliśmy ekonomiczną niezależność i wykupujemy Manhattan, Polskę i Węgry. (...) Dla naszego małego kraju jak nasz to jest naprawdę zadziwiające. Widzę, że wykupujemy Manhattan i wykupujemy Węgry i wykupujemy Rumunię i wykupujemy Polskę. To co widzę [pokazuje], że nie mamy z tym problemów. Dzięki naszemu talentowi, naszym kontaktom i naszemu dynamizmowi, [mamy] własności prawie wszędzie.
Shimon Perez Konferencja ekonomiczna w Tel Awiwie. Cytat ukazał się m.in. w "Maariv" oraz "Yediot Aharonot"Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej