foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 8 września 2018r. we Wrocławiu miał miejsce odczyt będący jednocześnie odezwą do innych warstw społecznych w Polsce, Michała Kołodziejczaka z Unii Warzywno-Ziemniaczanej, by ratować przed upadkiem rolnictwo małe i średnie w Polsce. Wskazał on czynniki wpływające na niszczenie polskich gospodarstw rolnych mało powierzchniowych. Jednym z takich czynników są spekulacje na rynku polskim cenami warzyw i owoców, tzn. tani zakup u rolnika, a cena horrendalna w detalu dla konsumenta.

Za upadkiem małych gospodarstw rolnych stoi także przepakowywanie warzyw i owoców sprowadzanych z zagranicy w polskie opakowania, sprowadzanie świniny, drobiu z zachodu i Ukrainy w 50%. Spada export, rośnie zaś import. Wielkie koncerny nawozowe dyktują ceny polskich produktów rolnych. Rolnicy płacą wysokie ceny, a sprzedają tanio. To głównie Niemcy narzucają tak wysokie ceny na środki ochrony roślin. Związki zawodowe rolników i Izba Rolna zamknęły się tylko na własne potrzeby. Czyżby wspierały tylko wielkie potężne gospodarstwa?

Pan Jarząbek z Akademii Patriotów użył jakże zastanawiającego zwrotu: ”Polska gorzej wygląda pod rządami pewnych partii politycznych niż, gdy była pod okupacją Niemiec hitlerowskich, bowiem wtedy zachowana mimo wszystko została infrastruktura przemysłowa. A rolnictwo też nie było tak niszczone”. Pan Jarząbek podał też przykład spekulacji cenami: 7 zł za kg baraniny u rolnika, a w np. w wielkim supermarkecie Auchan w detalu kosztuje 70-100 zł. za kg. Wygląda na to, że Unii Europejska te działania „Targowicy” w Polsce są na rękę.

Nasuwa się stwierdzenie, że traktat akcesyjny był zdradą polskiej racji stanu. Jednym z takich przykładów działań "polskiego rządu" jest powstająca pod Wrocławiem fabryka mercedesa, za którą Niemcy dostali ulgę w wysokości 100 mln złotych.

Ostatnim z przemawiających był Krzysztof Tytka - specjalista w sprawach minerałów w Polsce. Stwierdził on, iż gdyby uwłaszczyć Polaków w dywidenda na 1 mln zł z wydobycia węgla, to każdy w Polsce byłby zamożny. Polska jest tak bogata w węgiel, ale nie ma w tym temacie woli rządzących. Wydobycie węgla, wanadu, tytanu w Polsce jak uważa Tytko będzie dokonywane rękami polskich pracowników - dla obcych koncernów. Polacy! Obudźcie się! Wyjdźcie z domów, od telewizora, brońcie tego co zostało głosując w wyborach na ludzi broniących polskich interesów, przez protesty. Brońmy polskie rolnictwo i tego wszystkiego, co jeszcze polskie zostało.

Dominik Harpia

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

świat rządzony jest przez zupełnie inne persony, niż myślą ci, którzy nie są za kurtyną.
Benjamin Disraeli Premier Wielkiej Brytanii 1874-1880Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej