foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 8 września 2018r. we Wrocławiu miał miejsce odczyt będący jednocześnie odezwą do innych warstw społecznych w Polsce, Michała Kołodziejczaka z Unii Warzywno-Ziemniaczanej, by ratować przed upadkiem rolnictwo małe i średnie w Polsce. Wskazał on czynniki wpływające na niszczenie polskich gospodarstw rolnych mało powierzchniowych. Jednym z takich czynników są spekulacje na rynku polskim cenami warzyw i owoców, tzn. tani zakup u rolnika, a cena horrendalna w detalu dla konsumenta.

Za upadkiem małych gospodarstw rolnych stoi także przepakowywanie warzyw i owoców sprowadzanych z zagranicy w polskie opakowania, sprowadzanie świniny, drobiu z zachodu i Ukrainy w 50%. Spada export, rośnie zaś import. Wielkie koncerny nawozowe dyktują ceny polskich produktów rolnych. Rolnicy płacą wysokie ceny, a sprzedają tanio. To głównie Niemcy narzucają tak wysokie ceny na środki ochrony roślin. Związki zawodowe rolników i Izba Rolna zamknęły się tylko na własne potrzeby. Czyżby wspierały tylko wielkie potężne gospodarstwa?

Pan Jarząbek z Akademii Patriotów użył jakże zastanawiającego zwrotu: ”Polska gorzej wygląda pod rządami pewnych partii politycznych niż, gdy była pod okupacją Niemiec hitlerowskich, bowiem wtedy zachowana mimo wszystko została infrastruktura przemysłowa. A rolnictwo też nie było tak niszczone”. Pan Jarząbek podał też przykład spekulacji cenami: 7 zł za kg baraniny u rolnika, a w np. w wielkim supermarkecie Auchan w detalu kosztuje 70-100 zł. za kg. Wygląda na to, że Unii Europejska te działania „Targowicy” w Polsce są na rękę.

Nasuwa się stwierdzenie, że traktat akcesyjny był zdradą polskiej racji stanu. Jednym z takich przykładów działań "polskiego rządu" jest powstająca pod Wrocławiem fabryka mercedesa, za którą Niemcy dostali ulgę w wysokości 100 mln złotych.

Ostatnim z przemawiających był Krzysztof Tytka - specjalista w sprawach minerałów w Polsce. Stwierdził on, iż gdyby uwłaszczyć Polaków w dywidenda na 1 mln zł z wydobycia węgla, to każdy w Polsce byłby zamożny. Polska jest tak bogata w węgiel, ale nie ma w tym temacie woli rządzących. Wydobycie węgla, wanadu, tytanu w Polsce jak uważa Tytko będzie dokonywane rękami polskich pracowników - dla obcych koncernów. Polacy! Obudźcie się! Wyjdźcie z domów, od telewizora, brońcie tego co zostało głosując w wyborach na ludzi broniących polskich interesów, przez protesty. Brońmy polskie rolnictwo i tego wszystkiego, co jeszcze polskie zostało.

Dominik Harpia

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna.
Seneka MłodszyRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej