foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


 

11 lipca 2018r. w rocznicę „Krwawej Niedzieli” odbyła się uroczystość upamiętniająca ludobójstwo Polaków na Wołyniu. Punktem kulminacyjnym było odsłonięto pomnika Ofiar Wołynia w obecności lokalnych elit, mediów i przedstawicieli władz. Szczególnie cieszyła obecność wojewody lubelskiego, pana Przemysława Czarnka, który pełni funkcję wojewody lubelskiego od 2015 roku.

Jest to polityk skuteczny i kompetentny, wspierający rozmaite inicjatywy narodowe, zajmując odważne stanowisko w kwestii ukraińskiego neobanderyzmu. Należą mu się ogromne słowa uznania za jego postawę. Warto zauważyć, że obecnemu na uroczystościach konsulowi generalnemu Ukrainy, Wasylowi Pawlukowi, niemal prosto w oczy wyłożył, jaką ma opinię o odradzającym się banderyzmie i Ukrainie. Takiego polityka w Polsce ze świecą szukać. To patriota na właściwym miejscu. Na uroczystościach obecne były wszystkie funkcjonujące organizacje narodowe, z delegacją Obozu Wielkiej Polski włącznie. Nie mogło nas zabraknąć w tak ważnej rocznicy. Podziękowania należą się również panu Zdzisławowi Koguciukowi, niezłomnemu bojownikowi o pamięć o naszych Kresach Wschodnich, bez niego na ten pomnik czekalibyśmy jeszcze długo.

Daniel Sycha

Komentarze obsługiwane przez CComment

Jak wygramy wybory, to dopiero będziemy kręcić lody, Warszawa jest nasza.
Beata Sawicka Poseł PORoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej