foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


8 lipca 2018r. ulicami Warszawy przeszedł kolejny Marsz Pamięci Ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach. Uroczystości rozpoczęły się przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Przybyli niektórzy parlamentarzyści, radni, organizacje narodowe i patriotyczne, delegacja Obozu Wielkiej Polski, przedstawiciele duchowieństwa oraz świadkowie rzezi, którzy cudem przeżyli.

Wsłuchiwaliśmy się we wspomnienia, które cały czas bolą. Polacy na Wołyniu zostali podwójnie zamordowani; raz przez szowinistów ukraińskich, a drugi raz przez zapomnienie, fałszowanie historii. Najstraszniejszą jest śmierć przez zapomnienie, negowanie ludobójstwa przez Ukrainę. Po uroczystości wszyscy zebrani, przede wszystkim mieszkańcy Warszawy oraz goście z całej Polski, przemaszerowali na Krakowskie Przemieście, gdzie na frontonie Domu Polonii wmurowana jest tablica pamiątkowa, ku czci pomordowanym przez OUN-UPA. „Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary...”

Komentarze obsługiwane przez CComment

Wódz, który zwycięstwa przypisuje sobie, a na innych zwala klęski, jest człowiekiem moralnie niedojrzałym i jako taki - na swoim odpowiedzialnym stanowisku nieuczciwym.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej