foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


 

13 maja 2018 roku po raz kolejny w Gdańsku przeszedł Marsz Pileckiego pod hasłem „Trzeba dać świadectwo”. W tym roku data marszu zbiegła się ze 117 urodzinami Rotmistrza. 25 maja przypada 70 rocznica mordu na Witoldzie Pileckim przez katów z UB. Marsz poprzedziła Msza św. w Bazylice św. Brygidy. Następnie marsz uformował się przed pomnikiem ks. Jankowskiego i przemaszerował ulicami Starego Miasta.

 

W marszu udział wzięły organizacje narodowe wraz z delegacją Obozu Wielkiej Polski, grupą rekonstrukcyjną „CZATA” oraz mieszkańcami Gdańska i okolic. Podczas marszu skandowano hasła „Witold Pilecki zawsze w naszej pamięci”,”Cześć i chwała Rotmistrzowi”,”Armio wyklęta Trójmiasto o was pamięta”, ”Narodowe Siły Zbrojne NSZ”. Marsz zakończono okolicznościowymi przemówieniami i złożeniem wieńców pod pomnikiem „Tym co za polskość Gdańska”. Celem marszu było oddanie hołdu jednemu z największych polskich bohaterów, jakim niewątpliwie był Witold Pilecki. To także budowa wspólnoty w polskim społeczeństwie wokół postaci Rotmistrza, który był nie tylko żołnierzem, ale również kochającym mężem i ojcem, aktywnym działaczem społecznym i skromnym człowiekiem. Rotmistrz Pilecki jest człowiekiem godnym naśladowania dla każdego Polaka. Niestety do tej pory nie udało się odnaleźć miejsca spoczynku Rotmistrza Pileckiego. Organizatorem marszu był Koliber Trójmiasto wraz z Forum Młodej Prawicy.

Cześć i chwała Rotmistrzowi!

Jacek Łojko

  

Komentarze obsługiwane przez CComment

Prawdą jest, że od czasów Andrew Jacksona, finansjera w wielkich centrach zawładnęła rządami>
Franklin Delano Roosevelt Prezydent USA, 1933Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej