foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


06 maja 2018 r. we Wrocławiu z inicjatywy miejscowych patriotów zorganizowana została pikieta sprzeciwiająca się popieraniu przez władze naszego państwa działań Izraela. Głównym organizatorem był Jarosław Bogusławski. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli Dolnośląskiej Dzielnicy Obozu Wielkiej Polski. W trakcie wystąpień Jarosław Bogusławski z Inicjatywy Patriotycznej Wrocław poruszył fakty brania udziału Izraela w spirali destabilizacji krajów Bliskiego Wschodu, Iraku, Afganistanu, Libii, Syrii i uzyskiwania z tego tytułu różnych osiągnięć i zysków.

Do tego również doszło mieszanie się w wewnętrzne sprawy państwa polskiego i jego suwerenne decyzje na kanwie ustawy o IPN-ie broniącej dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej. Jest to skandaliczne, aby inne państwo mieszało się w suwerenne decyzje innego państwa! Tak samo jak niedopuszczalne jest oskarżanie Polski i Narodu Polskiego o uczestnictwo w Holocauście, czyniąc z tego „interes” by wycisnąć pieniądze w tym przypadku od Polski na kwotę ok.300 mld. dol. i manipulowanie faktami historycznymi zrównujące Polaków na równi z Niemcami i czyniąc nas współwinnymi zbrodniczych działań popełnionych na terenie naszego kraju podczas II wojny światowej.

Kol. Dariusz Stępiński z OWP Dzielnica Dolnośląska przypomniał temat wprowadzenia w 2014 roku przez ówczesnego premiera Donalda Tuska i zatwierdzonej przez Sejm powalająca większością głosów, ustawy o rentach specjalnych wypłacanych przez państwo polskie z naszych podatków, obywatelom polskim pochodzenia izraelskiego w wysokości ok. 500 zł na osobę za zbrodnie nazistowskich Niemiec i sowieckiej Rosji. Jest to skandaliczne, aby Polska płaciła i miała takowy obowiązek, a nie kraje sprawców II wojny światowej.

Przykre jest, że w manifestacjach czy pikietach dotyczących tak ważnych dla naszego kraju spraw, bierze udział mała garstka osób. Nie ma co się jednakże dziwić, albowiem w dzisiejszych czasach tzw. demokracji i wolności aresztuje się, jak to miało miejsce 06 maja 2018 roku Narodowych Patriotów z legalnego marszu zorganizowanego w rocznicę Powstań Śląskich w Katowicach, który wcześniej na wniosek środowisk marksistowskich zostaje zdelegalizowany. I czyni to prezydent miasta z ramienia PiS, gdzie wcześniej tego typu akcje były domeną rządów PO-PSL. Wszystko zdaje się funkcjonować w naszym kraju na zasadzie "Dziel i rządź." Komu wolno korzystać z wolności wypowiedzi a komu nie wolno, jest narzucane przez poszczególne rządy. Dla przypomnienia dla urzędników państwowych i rządzących artykuł 54.pkt.1 konstytucji z 1997roku jasno o tym mówi: "Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji„ Inny artykuł dotyczy praw wszystkich obywateli (art.82 konstytucji RP z 1997 roku) „Obowiązkiem każdego obywatela polskiego jest wierność R.P oraz troska o dobro wspólne.” Ten artykuł wydaje się nie dotyczyć wszystkich. Niektórzy urzędnicy zapominają o nim donosząc do władz masońskiej UE w Brukseli na własny kraj. Nie mówiąc o tych, którzy nagle stają się marionetkami wobec mocarstw ulegając różnym szantażom dyplomatycznym i politycznym.

Dariusz Stępiński

Komentarze obsługiwane przez CComment

Żydzi są bardzo samolubni. Nie obchodzi ich ilu Estończyków, Łotyszy, Polaków, Jugosłowian czy Greków zostało zamordowanych lub wysiedlonych, liczą się tylko Żydzi których należy szczególnie traktować. Dajcie im fizyczną, finansową lub polityczną siłę a natychmiast zapominają jak ich traktowano i postępują w podobny sposób wobec innych.
Harry Truman prezydent USARoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej