foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 21 kwietnia 2018 roku we Wrocławiu odbyło się spotkanie przedstawicieli Obozu Wielkiej Polski Dzielnic Dolnośląskiej i Wielkopolskiej z panem dr. Leszkiem Skonką, twórcą Pomnika Ofiar Stalinizmu i jego opiekun od września 1989 roku. Nasz gość był aktywnym działaczem ROPCiO.

Dr Leszek Skonka jest rozżalony podejściem Rady Miasta Wrocławia albowiem sam z własnych funduszy utrzymuje pomnik nie otrzymując żadnego wsparcia. Wręcz przeciwnie. Parę lat temu przed rekultywacją parku na Pl. Wolności przy operze wrocławskiej na ul. Świdnickiej były plany usunięcia Pomnika Ofiar Stalinizmu, przy czynnym udziale prezydenta Rafała Dutkiewicza, który uważał go za niepotrzebny w tym miejscu. Należy dodać że od 1989 roku był to jedyny pomnik na świecie mówiący wprost o zbrodniach stalinizmu. Smutne jest to, że skromni sponsorzy wycofali się ze wspierania pana Leszka Skonki, z powodu rzekomej antysemickiej wymowy pomnika!

Czyżby wymowa pomnika o Ofiarach Stalinizmu była mową antysemicką? Więc któż tak na prawdę stał za zbrodniami stalinowskimi w okresie jego panowania w ZSRR i Europie Wschodniej? Te wątpliwości doskonale wyjaśnia książka Franka L. Brittona „Za plecami komunizmu”.

Pytanie jest uzasadnione - jakim środowiskom zależy na tym, aby Pomnik Ofiar Stalinizmu zniknął z mapy Wrocławia? Czyżby tym, których rodziny mają krew na rękach w służbie stalinizmu?

Dariusz Stępiński

Pomnik Polskich Ofiar pomordowanych przez Ukraińskich Nacjonalistów z OUN-UPA

 

Pomnik Ofiar z Katynia, Charkowa i Miednoje

 

Pomnik Ofiar Stalinizmu

Komentarze obsługiwane przez CComment

Żydzi są bardzo samolubni. Nie obchodzi ich ilu Estończyków, Łotyszy, Polaków, Jugosłowian czy Greków zostało zamordowanych lub wysiedlonych, liczą się tylko Żydzi których należy szczególnie traktować. Dajcie im fizyczną, finansową lub polityczną siłę a natychmiast zapominają jak ich traktowano i postępują w podobny sposób wobec innych.
Harry Truman prezydent USARoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej