foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Hańbą jest, że kolejny raz w sporze państwa ukraińskiego z państwem polskim dotyczącym ludobójstwa ukraińskiego na Polakach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej (p)rezydent RP Andrzej Duda stanął po stronie ukraińskiej. To już kolejny upokarzający przykład, gdy (p)rezydent Duda nie chce w jakikolwiek sposób, choćby symbolicznie, uczcić męczeństwo oraz martyrologię polską na Wschodzie.

Doceniamy fakt, że dzięki staraniom szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, wreszcie na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie stanęły tablice z nazwami dwudziestu wsi i miasteczek na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej i Lubelszczyźnie, które stawiły opór bandytom i katom z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów oraz Ukraińskiej Powstańczej Armii (OUN-UPA)! Obrońcami byli członkowie samorzutnie tworzonych samoobron, wspierani przez żołnierzy Batalionów Chłopskich oraz Armii Krajowej. Wielu z nich poległo, ale dzięki ich męstwu, odwadze i heroicznej postawie miejscowości uratowano od zagłady, a ich mieszkańców od strasznej i przerażającej śmierci. W wyniku konfliktu i coraz bardziej widocznych nieporozumień między MON, a Kancelarią Prezydenta RP, doszło do podmienienia tablic i usunięcia tablicy, na której widniała nazwa Bircza na Podkarpaciu, która w latach 1945- 1946 została trzykrotnie obroniona przez bohaterskich polskich żołnierzy. Jak się okazało tablice usunięto w wyniku presji strony ukraińskiej, a zwłaszcza Wołodymyra Wiatrowycza- szefa ukraińskiego IPN, który od lat konsekwentnie neguje banderowskie ludobójstwo na Polakach, Żydach i innych narodowościach oraz atakuje polskie środowiska narodowo- patriotyczne. Wielką hańbą jest, że narracji popieranej przez prezydenta oligarchicznej Ukrainy Petro Poroszenkę, w niesłychanie uległy sposób podporządkowali się przedstawiciele obecnego obozu władzy w Polsce czyli "drobnej zmiany". Wbrew twierdzeniom Wiatrowycza i polskich sympatyków ukraińskiego nacjonalizmu miasta tego nie bronił ani Urząd Bezpieczeństwa, ani jednostki sowieckiego NKWD. Jedna z najlepszych badaczek tych spraw Ewa Siemiaszko podziela nasze zdanie. Dzięki heroicznej i desperackiej obronie, UPA nie udało się spalić miasteczka i wyrżnąć ludności cywilnej. Cała ta sytuacja jest kolejnym uderzeniem w polską tożsamość narodową i rzekomą suwerenność. Tym bardziej, że stało się to w dniach, w których słowa "niepodległość", "duma narodowa" i "patriotyzm" są odmieniane przez wszystkie przypadki. Wiemy, że "pisowskiemu" państwu okres Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej bardzo się nie podoba i "drobna zmiana" słynie ze swojej bardzo radykalnej antykomunistycznej postawy. Jednak to "wstrętne państwo ludowe" było uznane przez wszystkie państwa na arenie międzynarodowej i miało obowiązek obrony granic, a zwłaszcza swoich obywateli przed bestialską i okrutną śmiercią. Sugeruję i radzę polskim patriotom, naiwnym środowiskom narodowym oraz zwolennikom PiS-u skończyć z tym szaleństwem antykomunizmu, ponieważ obawiam się, że za skrajnym "polskim" antykomunizmem stoją czynniki i środowiska nam obce czyli agentura niemiecka i ukraińska. Państwo polskie w ciągu wieków swojego istnienia było wielokrotnie brutalnie, bezwzględnie i bezpardonowo wewnętrznie skłócane oraz rozgrywane co Polsce nie wyszło na dobre!

Wojciech Jurczyk

Komentarze obsługiwane przez CComment

Naród żydowski nigdy nie był wiele wart, jak mu to zresztą po tysiąc razy zarzucali jego wodzowie, sędziowie i prorocy. Mało posiada szlachetnych przymiotów, a wszystkie wady razem wziąwszy innych narodów. Cóż można bowiem o takim narodzie, który w swej wielowiekowej wędrówce znaczy tylko ślady zepsucia i wyzysku innych narodów? Nikt też się dziwić nie może, że nie mamy do żydów zaufania i że uważamy za obowiązek strzec naszej kultury od skażenia jej przez nich.
Johann Wolfgang von Goethe największy poeta niemieckiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej