foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Reforma skostniałego wymiaru sprawiedliwości w naszej Ojczyźnie jest konieczna. Najwyższy czas na poważną reformę wymiaru sprawiedliwości, która nie była u nas robiona od czasu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Sądownictwo w Polsce cierpi na dwie poważne choroby. Pierwsza z nich to upadek zasad moralnych, moralności zawodowej, moralności etyczno-ogólnej. Druga choroba to ogromna niesprawność systemu, przewlekłość postępowania, która powoduje, że wielu ludzi w różny sposób z tego powodu cierpi.

Sądownictwo w Polsce nie zostało przebudowane od czasów "Polski ludowej". Dzisiejsze sądownictwo jest tak na prawdę kontynuacją sądów PRL, a brak gruntownej reformy sądów po 1989 roku był bardzo szkodliwy dla naszego życia społecznego i odbił się czkawką. Ci którzy są zainteresowani utrzymaniem dzisiejszego status quo w sądownictwie, protestują i wychodzą na ulicę. Opozycja parlamentarna stała się opozycją antypaństwową. Platforma Obywatelska i Nowoczesna donosi Brukseli i władzom Unii Europejskiej na swój kraj, co jest haniebne oraz fatalne- i nie ma miejsca w żadnym innym, normalnym kraju europejskim. Chyba, że dla pazernych demo liberałów różnych barw wzorem do naśladowania jest Czad, Oman, Ukraina czy inna bananowa republika! Platforma Obywatelska przez osiem lat "rządów" w Polsce kradła i oszukiwała, a państwo polskie traktowała jako łup wojenny z którym może zrobić co zechce. Gdyby Prawo i Sprawiedliwość protestował tak głośno i robił takie zamieszanie przy praktycznie każdej sprawie, które teraz robi liberalna opozycja,to może PO nie zadałaby państwu polskiemu tyle strat i ciosów! Ta reforma musi spowodować by sądy działały sprawniej, szybciej i uczciwie, a nasi rodacy w końcu przestali być bezradni w starciu z silną korporacją sędziowską i "nadzwyczajną kastą". Musimy w końcu skończyć ze znaną zasadą, że sądy są silne wobec słabych i słabe wobec silnych. W Polsce jest sfera przywilejów dla tych, którzy dopuszczają się przestępstw, a nie da się zmienić dogłębnie Polski bez radykalnych zmian. Sądy są dzisiaj barykadą i tamą, która chroni obecny chory, zdegenerowany, niewydolny i demoliberalny system. Sytuacja, gdy wielomilionowe afery nie są rozliczone, a babcia za kradzież batonika w markecie idzie do aresztu czy więzienia, jest demoralizująca i gorsząca dla zdecydowanej większości społeczeństwa. Polska przez lata była okradana, dopuszczano się gigantycznych nadużyć i afer. Polskie państwo było drenowane z ogromnych kwot przez państwa Europy Zachodniej i zagraniczny kapitał. Doceniamy chęć reformy sądownictwa przez polski rząd, ale nie może na tym tracić powaga państwa polskiego. Wycinanie przez PiS starych układów jest słuszne i konieczne, ale realizacja ośmiesza Polskę jak na przykład dwa orędzia do narodu w tym samym czasie; oddzielne prezydenta Andrzeja Dudy oraz premier Beaty Szydło zamiast wspólnie i razem to uzgodnić i dograć w czasie. Najwyższy czas przywrócić Państwu Polskiemu godność, a naszym rodakom poczucie dumy narodowej, wspólnoty i zadowolenia ze swojego państwa także w tej niezwykle ważnej dziedzinie życia jaką jest zdrowy i normalny wymiar sprawiedliwości.

Wojciech Jurczyk

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi Żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.
Israel Singer Dnia 19 kwietnia 1996r. na Swiatowym Kongresie ŻydówRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej