foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Reforma skostniałego wymiaru sprawiedliwości w naszej Ojczyźnie jest konieczna. Najwyższy czas na poważną reformę wymiaru sprawiedliwości, która nie była u nas robiona od czasu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Sądownictwo w Polsce cierpi na dwie poważne choroby. Pierwsza z nich to upadek zasad moralnych, moralności zawodowej, moralności etyczno-ogólnej. Druga choroba to ogromna niesprawność systemu, przewlekłość postępowania, która powoduje, że wielu ludzi w różny sposób z tego powodu cierpi.

Sądownictwo w Polsce nie zostało przebudowane od czasów "Polski ludowej". Dzisiejsze sądownictwo jest tak na prawdę kontynuacją sądów PRL, a brak gruntownej reformy sądów po 1989 roku był bardzo szkodliwy dla naszego życia społecznego i odbił się czkawką. Ci którzy są zainteresowani utrzymaniem dzisiejszego status quo w sądownictwie, protestują i wychodzą na ulicę. Opozycja parlamentarna stała się opozycją antypaństwową. Platforma Obywatelska i Nowoczesna donosi Brukseli i władzom Unii Europejskiej na swój kraj, co jest haniebne oraz fatalne- i nie ma miejsca w żadnym innym, normalnym kraju europejskim. Chyba, że dla pazernych demo liberałów różnych barw wzorem do naśladowania jest Czad, Oman, Ukraina czy inna bananowa republika! Platforma Obywatelska przez osiem lat "rządów" w Polsce kradła i oszukiwała, a państwo polskie traktowała jako łup wojenny z którym może zrobić co zechce. Gdyby Prawo i Sprawiedliwość protestował tak głośno i robił takie zamieszanie przy praktycznie każdej sprawie, które teraz robi liberalna opozycja,to może PO nie zadałaby państwu polskiemu tyle strat i ciosów! Ta reforma musi spowodować by sądy działały sprawniej, szybciej i uczciwie, a nasi rodacy w końcu przestali być bezradni w starciu z silną korporacją sędziowską i "nadzwyczajną kastą". Musimy w końcu skończyć ze znaną zasadą, że sądy są silne wobec słabych i słabe wobec silnych. W Polsce jest sfera przywilejów dla tych, którzy dopuszczają się przestępstw, a nie da się zmienić dogłębnie Polski bez radykalnych zmian. Sądy są dzisiaj barykadą i tamą, która chroni obecny chory, zdegenerowany, niewydolny i demoliberalny system. Sytuacja, gdy wielomilionowe afery nie są rozliczone, a babcia za kradzież batonika w markecie idzie do aresztu czy więzienia, jest demoralizująca i gorsząca dla zdecydowanej większości społeczeństwa. Polska przez lata była okradana, dopuszczano się gigantycznych nadużyć i afer. Polskie państwo było drenowane z ogromnych kwot przez państwa Europy Zachodniej i zagraniczny kapitał. Doceniamy chęć reformy sądownictwa przez polski rząd, ale nie może na tym tracić powaga państwa polskiego. Wycinanie przez PiS starych układów jest słuszne i konieczne, ale realizacja ośmiesza Polskę jak na przykład dwa orędzia do narodu w tym samym czasie; oddzielne prezydenta Andrzeja Dudy oraz premier Beaty Szydło zamiast wspólnie i razem to uzgodnić i dograć w czasie. Najwyższy czas przywrócić Państwu Polskiemu godność, a naszym rodakom poczucie dumy narodowej, wspólnoty i zadowolenia ze swojego państwa także w tej niezwykle ważnej dziedzinie życia jaką jest zdrowy i normalny wymiar sprawiedliwości.

Wojciech Jurczyk

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

...jest ona (nowoczesna polityka Polska) tylko owocem bezinteresownej miłości Ojczyzny, zdrowego rozsądku, no i trochę energii. I może najważniejsz± rzeczą była bezinteresowność. Nakreślić sobie plan na dużą odległość i wykonywać go konsekwentnie, bez względu na to, że owocu wysiłków może się nie będzie za życia oglądało, mogli tylko ludzie myślący nie o tym, czym oni będą, jaką karierę zrobią, jeno o tym, co będzie z Polską. Tej pracy, w której trzeba było zwalczać tyle przeszkód we własnym społeczeństwie, mogli się oddać tylko ludzie nie dbający o popularność, o zaszczyty, o hołdy...
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej