foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Ponad siedemdziesiąt lat temu doszło do krwawych mordów na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. W latach 1943-1945 zginęło od 120 do 180 tysięcy Polaków bestialsko zamordowanych przez oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii i miejscową ludność ukraińską. W lipcu przypadły najbardziej  skomasowane ataki ukraińskich szowinistów i nacjonalistów na polskie miejscowości na Wołyniu. Zamordowano wówczas około 17-20 tysięcy Polaków. 11 lipca 1943 roku brutalnie zaatakowano ponad 100 polskich wsi, gdzie  zginęło kilkanaście tysięcy Polaków.

Pierwszy masowy mord na ludności polskiej na Wołyniu został dokonany 9 lutego 1943 roku przez oddział UPA, który zamordował 173 naszych rodaków we wsi Parośla w powiecie sarneńskim. Jednak to właśnie 11 i 12 lipca Ukraińska Powstańcza Armia dokonała zmasowanego i skoordynowanego ataku na Polaków w 150 miejscowościach w powiatach łuckim, kowelskim, horochowskim i włodzimierskim. Doszło do mordów w świątyniach. Zostało spalonych i zburzonych  około 55-60 kościołów katolickich na Wołyniu. Okrutnych zbrodni na Polakach dokonano w ponad 1870 miejscowościach. Największych masakr dokonano w Woli Ostrowieckiej, w kolonii Gaj, w Ostrówkach, Kołodnie. UPA eksterminowała biologicznie Polaków także na terenach dzisiejszej Polski. Wpływ na nasilenie się fali zbrodni miało porzucenie w marcu i kwietniu 1943 roku przez policjantów ukraińskich służby na rzecz Niemiec i przejście w szeregi UPA. Klęska Niemiec pod Stalingradem w lutym 1943 roku i perspektywa wkroczenia do wschodniej Polski Armii Czerwonej spowodowały, że Ukraińcy rozważali ponownie wywalczenie niepodległości. Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów obawiała się powtórzenia sytuacji z czasów I wojny światowej, gdy porażka Rosji i wyczerpanie Niemiec pozostawiły próżnię skutecznie wypełnioną przez Polaków. Ukraińcy to w wielu dziedzinach uczniowie Niemców. To Niemcy stworzyli państwo ukraińskie, żeby rozgrywać i osłabiać swoich wrogów zewnętrznych, to jest zarówno i Rosję, i Polskę. Naród ukraiński ponosi pełną odpowiedzialność za współudział w holocauście Żydów i ludobójstwie na Polakach. Szowiniści i nacjonaliści ukraińscy w tym nieludzkim czasie nienawidzili jednocześnie Polaków, Żydów jak i Rosjan wchodzących w skład imperium sowieckiego. Zbrodnie na Polakach dokonywane były z wielkim i niebywałym okrucieństwem - palono żywcem, używano noży, siekier, wideł, czekanów, pik oraz kos. Przed śmiercią ofiary były niewyobrażalnie i bestialsko torturowane, gwałcono kobiety. Im większy sadyzm, okrucieństwo i bestialstwo, tym większe pochwały dla ukraińskich bandytów od przełożonych. Rozstrzelanie było uważane przez ukraińskich katów jako najbardziej humanitarny sposób uśmiercania wrogów. Nienawiść, pogarda, zazdrość, bestialstwo i sadyzm to wszystko są skutki ukraińskiego szowinizmu, nacjonalizmu oraz wtłaczania i wbijania do głów zwykłych Ukraińców chorej ideologii. Z rąk banderowców zginęło także wielu Ukraińców, którzy ostrzegali Polaków przed mordami czy choćby nie chcieli zabijać swoich polskich małżonków i członków rodzin. Tak bestialsko i takimi brutalnymi metodami nie mordowali Polaków ani Niemcy, ani Rosjanie nawet ci wyznający ideologię komunizmu, Litwini czy Żydzi. Stopniem zbydlęcenia Ukraińcy przegonili i przerośli wszystkich wrogów Polski. Oto niektóre z wielu metod likwidacji i unicestwiania Polaków: 

-        ukrzyżowanie,

-        wbicie na pal,

-        obdarcie ze skóry i posypywanie ran solą,

-        przywiązanie kilku dzieci drutem kolczastym do drzewa,

-        otworzenie brzucha ciężarnej kobiety- wyjęcie płodu i zaszycie w brzuchu żywego kota,

-        obcięcie rąk, nóg, uszu, nosa, języka i wydłubanie oczu,

-        żniwa - zakopanie kilku osób po szyję w ziemi koło siebie, a następnie koszenie kosami,

         czyli ucinanie głów Polek i Polaków,

-        przybicie noworodka oderwanego matce wielkim gwoździem do stołu,

-        ucinanie kobietom piersi a mężczyznom genitaliów,

-        topienie...

NIE O ZEMSTĘ LECZ O PAMIĘĆ WOŁAJĄ OFIARY!

Wojciech Jurczyk

Komentarze obsługiwane przez CComment

Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi Żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.
Israel Singer Dnia 19 kwietnia 1996r. na Swiatowym Kongresie ŻydówRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej