foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Kolejny raz jesteśmy świadkami brutalnego ataku środowisk lewicowych przeciwko charyzmatycznym, autentycznym, prawdziwym i ideowym duszpasterzom w Polsce. Tym razem trwa ostra nagonka „Gazety Wyborczej” przeciwko wspaniałemu proboszczowi bydgoskiego kościoła pod wezwaniem "Najświętszego Serca Pana Jezusa". Antypolska „Gazeta Wyborcza” opublikowała na swym portalu oraz w wydaniu papierowym z 13 lutego 2017 roku tekst o kapłanie, który cieszy się wielkim autorytetem wśród katolików nie tylko w Bydgoszczy, ale i poza nią. Tekst prymitywnie zatytułowano: "Ksiądz za faszyzmem". "Kościół ma problem z radykałem" - to nieetyczny atak na dobre imię tego niezwykle szanowanego i cenionego kapłana. Ks. Roman Kneblewski znany jest z wyjątkowej pracowitości i aktywności duszpasterskiej od wielu lat.

 

Ksiądz Roman ma za sobą wiele sukcesów - poprzez liczne wypowiedzi i kazania, wideoblogi i aktywność w internecie. Przyprowadził do Pana Boga wielu ludzi. To właśnie dzięki jego wytrwałości w głoszeniu Słowa Bożego wielu ludzi nawróciło się. Dzięki jego autentycznemu poświeceniu wielu katolików zwiększyło swoją gorliwość w służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

Prałat Roman Kneblewski, tak jak wcześniej ksiądz Jacek Międlar, nie podoba się środowiskom lewicowo-liberalnym w Polsce i jest dla nich solą w oku, ponieważ od lat trafnie i bezkompromisowo uczy miłości do polskości, etyki, zasad moralnych, wiary katolickiej i Boga. Trafnie wskazuje na korzenie naszej kultury, cywilizacji łacińskiej, dziedzictwa narodowego i katolicyzmu. Nie może być w Polsce przyzwolenia, na kolejną już próbę usunięcia z debaty publicznej kapłana, który choć w nieraz ostrych słowach ale jakże prawdziwych, apeluje do ludzkich sumień. Jeśli mielibyśmy ustąpić i przegrać walkę o polskość i wiarę katolicką z naszymi wrogami, to musielibyśmy się wyrzec nie tylko księdza Romana, ale i Jacka Międlara, Piotra Skargi, Jerzego Popiełuszki, Piotra Ściegiennego i wielu innych wybitnych księży znanych z historii, jak i nam współczesnych. Próba posługiwania się argumentem faszyzmu w celu haniebnego zdyskredytowania i skompromitowania księdza jest wyjątkowo perfidna i niegodna! Rodowód tych inwektyw jest długi i znany. Trzy lata po egzekucji polskich oficerów, w 1943 roku ukazała się słynna stalinowska dyrektywa, która nakazywała: "Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący i niewygodni, nazwijcie ich faszystami, nazistami, ksenofobami, szowinistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem i prawdą w opinii publicznej". Przypomina to słynne słowa, że kłamstwo powtórzone wiele razy w końcu stanie się prawdą. Polacy jako dumny naród muszą w końcu stworzyć swoją narodową opinię publiczną i uczynić ją niezwykle czułą i aktywną na każdą próbę obrazy oraz obelgi państwa i narodu polskiego przez naszych wrogów zewnętrznych i wewnętrznych. Taka jest nasza dziejowa powinność, rola i misja zgodnie ze słynnymi słowami wielkiego Polaka i patrioty Romana Dmowskiego- "Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie..."

Wojciech Jurczyk

Komentarze obsługiwane przez CComment

Polska nie jest własnością tego czy innego Polaka, tego czy innego obozu ani nawet jednego pokolenia. Należy ona do całego łańcucha pokoleń, wszystkich tych, które były i które będą.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej