foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 14. lipca 2024 r. przy Pomniku Rzezi Wołyńskiej odbyła się uroczysta Msza św. w intencji pomordowanych. Przybyło kilkanaście tysięcy osób z całej Polski. Doniośle zabiło polskie serce na przekór antypolonizmowi, obłudzie, fałszowaniu historii i zakłamywaniu. Delegacja Obozu Wielkiej Polski była tam również obecna.

 

W wystąpieniach ks. Moskala jak i wielu prelegentów wymieniono krzywdzące kroki wobec duchownych pragnących uczestniczyć we wspomnianej Mszy św. Hierarchowie kościelni w większości wymuszali na księżach zakaz w uczestnictwie. Wbrew szykanom, w eucharystii uczestniczyło ok. 10. księży.
Pomimo niechęci wielu władz samorządowych, władze gminne w Domostawie zdecydowały się objąć patronatem budowę monumentu mistrza Andrzeja Pityńskiego, poświęconego polskim ofiarom ludobójstwa polskiej ludności cywilnej z rąk ukraińskich szowinistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1939 – 1947. Rzezi dokonywali zwykli sąsiedzi ukraińscy, a przede wszystkim Ukraińcy z bandyckiej OUN/UPA za przyzwoleniem SS i Gestapo.

Na pomniku widnieją miejscowości ogarnięte ludobójstwem i paleniem gospodarstw ludności polskiej.

Dariusz Stępiński

Komentarze obsługiwane przez CComment

Jednym bodaj miejscem, w którym zastanawiano się poważnie nad sprawą polską jako całością - z myślą o umiejętnym jej zlikwidowaniu - był Berlin.
Roman Dmowski



Roman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej