foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 25. września 2023 r. stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski przesłało do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wniosek o udzielenie wyjaśnień, jakie są podstawy prawne do udziału w patrolowaniu miasta Wrocławia razem z funkcjonariuszami polskiej policji - żandarmerii wojskowej obcego państwa tj. Military Police USA.


A ponadto, jaki jest zakres wykonywanych czynności i uprawnień, w tym także posiadania broni oraz ew. zasad jej używania jak i przymusu bezpośredniego.
Zapytanie nasze zostało przesłane również do wiadomości wojewody dolnośląskiego.

Dział prawny

Obozu Wielkiej Polski

Komentarze obsługiwane przez CComment

Są ludzie, którzy w polityce uznają tylko żniwo - nawożenie, orka i siew są niepotrzebne. Są tacy, którzy podczas pierwszych robót w polu już pytają o plon, a gdy nie widzą, zniechęcają się i odchodzą.
Polska bez żadnej wątpliwości ma o wiele więcej takich ludzi niż inne kraje. Wynika to niezawodnie stąd, żeśmy przez długi czas żyli bez polityki we właściwym tego słowa znaczeniu. To, co się nazywało polityką, to nie były ruchy celowe, jeno odruchy.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej