foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 9. września 2023 r. w trakcie meczu eliminacyjnego do Mistrzostw Europy 2024 odbywającym się na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu pomiędzy reprezentacjami Ukrainy oraz Anglii, na sektorze gospodarzy, tj. ukraińskim, były publicznie eksponowane flagi z symboliką nazistowską.

 

Propagowanie symboliki nazistowskiej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej jest zabronione i podlega karze. Na tle flagi narodowej Ukrainy kibice ukraińscy eksponowali symbol tzw. 'Wolfsangel', który był emblematem m.in. 34. Dywizji Grenadierów SS „Landstorm Nederland”; 2 Dywizji Pancernej SS „Das Reich” czy nazistowskich powojennych organizacji terrorystycznych Werwolf. Do publicznego propagowania w/w nazistowskiej symboliki doszło także przed stadionem Tarczyński Arena.

Sam fakt eksponowania symboliki nazistowskiej przez Ukraińców, mimo że skandaliczny, nie jest niczym zaskakującym. Najbardziej szokuje „nabieranie wody w usta” przez wszystkie presstytutki, mass media głównego nurtu, tak chętnie epatujące rzekomym faszyzmem wśród polskich patriotów a udających, że nie dostrzegają jawnie nazistowskiej symboliki eksponowanej przez Ukraińców. Wyobraźmy sobie na meczu bądź na marszu patriotycznym Polaków z emblematem Wolfsangel, tzw wilczym hakiem wykorzystywanym przez nazistowskie dywizje (sic!) umieszczonym na biało-czerwonej fladze - to nie tylko byłby skandal i wszystkie media tylko o tym mówiły – ABW już by szukało „nazistów” (i słusznie). A gdy eksponują nazistowskie symbole Ukraińcy – nic nie chcą widzieć. Gdzie jest GW, TVP, Wprost, Newsweek, TVN, Polsat? Mass-media to presstytutki, a dosadniej – dziwki mające się za dziennikarzy i media opiniotwórcze.

 

Obóz Wielkiej Polski dnia 11 września br. przesłał zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do wrocławskiej Prokuratury Rejonowej. Domagamy się tylko i aż – respektowania z całą mocą obowiązującego prawa w Rzeczypospolitej Polskiej.

Dział Prawny

Obozu Wielkiej Polski

Komentarze obsługiwane przez CComment

Pomimo to poszedłem do trzeciej Dumy. Było to po pierwsze, kwestia honoru: nie mogłem się cofać po wymierzonym w Polskę ciosie, będącym odpowiedzią na politykę, której byłem głównym przedstawicielem. Po wtóre, stanowisko posła stolicy i prezesa Koła Polskiego dawało mi oficjalny tytuł do przemawiania i działania w imieniu Polski, co mi właśnie w owym momencie było potrzebne.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej