foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


11. lipca 2023 r. delegacja Obozu Wielkiej Polski wzięła udział w kolejnym Marszu Pamięci Ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach. Uroczystości poprzedziła Msza św. w kościele pw. św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w Warszawie.

 

Już na kilka godzin przed uroczystą eucharystią, na placu zbierali się przedstawiciele organizacji kresowych, społecznych, patriotyczno-narodowych, w tym goście z wielu zakątków Polski. Przekaz adresowany do społeczeństwa polskiego oraz mediów polskich i zagranicznych stanowiły flagi, banery, transparenty i hasła dotyczące zbrodni szowinistów z OUN-UPA jak i zwykłych Ukraińców.

Obóz Wielkiej Polski, jako organizacja narodowa aktywnie działająca nieprzerwanie od 20. lat, uczestniczył we wszystkich edycjach "Marszu Wołyńskiego". Niestety, daje się zauważyć, iż frekwencja z roku na rok maleje. Coraz mniej żywych świadków jest wśród nas tego ludobójstwa, mogących dać świadectwo. Coraz większy odsetek społeczeństwa pada łupem inżynierii społecznej i jest zdania, że obecnie 'to niedobra o tym mówić'. Kiedyś, jeszcze wcale nie tak dawno temu, zamykano usta mówiącym głośno o zbrodni katyńskiej, a obecnie taką kotarę tabu na ukraińskie ludobójstwo opuszczają „słudzy narodu ukraińskiego” z rządu, jeno z nazwy polskiego.

Obóz Wielkiej Polski

Komentarze obsługiwane przez CComment

Przy najlepszym planie zbawienia Ojczyzny, mieć pretensję, że są tacy w Ojczyźnie, co nas nie rozumieją, czy nie chcą rozumieć, co nam przeszkadzają - jest rzeczą śmieszną. Polityka nie jest tylko sztuką myślenia, ale i działania. Trzeba nie tylko zdobyć się na dobrą myśl, ale umieć ją w płodny czyn wcielić.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej