foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż zawiadomienie Obozu Wielkiej Polski przesłane do Komisji Dyscyplinarnej Uniwersytetu Jagiellońskiego, o którym pisaliśmy tutaj - weszło w kolejny etap.

 

Rzecznik Dyscyplinarny Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Nauczycieli Akademickich poinformował nas o wszczęciu postępowania wyjaśniającego z dniem 01. czerwca 2023 r. wobec prof. dra hab. Jana Hartmana.

Liczymy, iż Komisja wyciągnie jak najdalej idące konsekwencje wobec prof. UJ, aby położyć tamę wulgaryzacji, mowy nienawiści i pogardy w przestrzeni publicznej, do jakiej wielokroć dopuszczał się w/w wykładowca.

Dodajmy, iż oprócz postępowania wewnętrznego na Uniwersytecie Jagiellońskim, toczymy prawną walkę z zawiadomieniem złożonym do prokuratury rejonowej w Krakowie ws. publicznego znieważenia grupy ludności z powodu przynależności wyznaniowej oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic wyznaniowych.

 

Obóz Wielkiej Polski cały czas prowadzi nierówną walkę prawną w sprawach, w których wyłącznie ubolewa się w Internecie, co nie może mieć żadnego realnego wpływu na sprawców tych karygodnych poczynań.

Nasza działalność najczęściej bywa przemilczana, niezauważana. Nie zabiegamy o rozgłos ani poklask, lecz i nie ukrywamy tej pracy - informujemy o niej.

Wkrótce zostanie ogłoszona zbiórka publiczna na działalność statutową Obozu Wielkiej Polski (koszta utrzymania, jak serwer, domeny, obsługa księgowa jak również koszta działalności prawnej) - będziemy informować na bieżąco. Liczymy na wsparcie.

Obóz Wielkiej Polski

Komentarze obsługiwane przez CComment

Ludzie chcą kierować losami Polski, a nie mogą się zdobyć dla niej na tyle poświęcenia, żeby się czegoś nauczyć, żeby jej położenie zrozumieć, żeby głębiej zastanowić się nad wartością tego, co jej starają się narzucić. I później mówi się: "Ależ oni jak najlepiej chcieli."
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej