foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Na warszawskim cmentarzu na Bródnie, w wieku 80. lat spoczął kol. Zbigniew Lipiński. W ostatniej drodze uczestniczyła rodzina zmarłego m.in. żona i córka; współpracownicy z „Myśli Polskiej” w tym red. naczelny Jan Engelgard a także dr Maciej Motas i Jerzy Zieliński.

Przypomnijmy, że zmarły był krzewicielem idei narodowej Romana Dmowskiego, jako kresowiak – prawdy o ukraińskim ludobójstwie na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej; redaktorem Biuletynu Organizacyjnego PAXu; założycielem Ruchu Obrony Polskiego Majątku Narodowego; Przewodniczącym Ruchu Ludowo-Narodowego i Prezesem Ligi Narodowej.

Warto wspomnieć, iż Obóz Wielkiej Polski współpracował z kol. Zbigniewem Lipińskim i RLN. Stosowne porozumienie pomiędzy organizacjami zostało podpisane w 2012 r. o czym pisaliśmy tutaj.

Cześć Jego Pamięci

Artur Suchodolski

Komentarze obsługiwane przez CComment

Dlaczego dotąd oficjalne koła żydowskie nie potępiły jawnej zdrady i innych zbrodni, jakich się wobec Polaków i polskich obywateli dopuszczali przez cały czas okupacji sowieckiej?
gen. Władysław Sikorski Wódz NaczelnyRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej