foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Dnia 2. maja 2023 r. tj w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej delegacja Obozu Wielkiej Polski udała się do grobu Prezesa Honorowego OWP śp. Przemysława Górnego. Data nie jest przypadkowa. Przemek, jako weteran obozu narodowego, całe swe życie podporządkował idei narodowej i ukochanej Ojczyźnie.

Zamierzeniem naszym było właśnie w dniu biało-czerwonej złożenie na jego grobie symbolicznych kwiatów, właśnie w barwach ukochanej Polski.

Nasz niestrudzony nauczycielu i wzorze... Niechże Ci się przyśni wolna i suwerenna Polska, której serce oddałeś.

Arek Łukasiewicz

Komentarze obsługiwane przez CComment

System polityki narodu, który nie może pochodzić ze ślepego naśladownictwa wzorów obcych, stworzonych przez inne narody, w innych żyjące warunkach, musi być dziełem samoistnej twórczo±ci narodu. Należy on wszakże od tych dzieł, które z pracy pokoleń powstają. W tej pracy musi być ciągłość, każde pokolenie musi dopełniać i ulepszać to, co zrobiły pokolenia poprzednie.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej