foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


W marcu 2023 r. w Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego odbyło się spotkanie z publicystą Leszkiem Żebrowskim wykładającym o zakłamaniu obecnych lewicowych elit politycznych oraz pseudo prawicowych pisarzy.

Plugawienie Żołnierzy Wyklętych stało się już normą przy okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pseudo pisarze/inteligenci oraz Marksistowscy szubrawcy zrobili sobie z tej działalności narzędzie własnych zysków wyborczych i wydawniczych. Prym wiedzie jeden z autorów „Skazy na pancerzach”, gdzie w treści oparł swoje dane na źródłach UB, jakby były to wiarygodne źródła. Piotr Zychowicz nie tylko na tych materiałach się oparł, ale również o zeznania świadków z materiałów UB, gdzie wiadomym jest, w przypadku R. Rajsa "Burego" o ostrzeganiu przez niego kolaborantów sowieckich by zaprzestali wydawania jego żołnierzy w ręce siepaczy komunistycznych. Bezskutecznie więc podjął decyzję o spaleniu zabudowań kolaboranckich ostrzegając mieszkańców by z nich wyszli, jakaś część odmówiła. Mjr J. Kuras 'Ogień', mjr Z. Szendzielarz 'Łupaszko' również karali kolaborantów. Mieli do tego moralne prawo.

Wszystkie zarzuty wobec Żołnierzy Niezłomnych oparte są na materiałach sowieckich aparatów bezpieczeństwa U.B. i NKWD, których wiarygodność jest niemal żadna. O pacyfikacjach wiosek sprzyjających powstańcom antykomuny nie mówi się wcale, zupełnie jakby temat nie istniał, a były takie akcje represje.

Dariusz Stępiński

Komentarze obsługiwane przez CComment

Ten tylko może w polityce coś zrobić, kto nie boi się zwalczać przeszkód stojących mu na drodze. Smutna i godna politowania jest rola tych, którzy mówią: chciałem dobrze, ale mi nie pozwolili. Chcąc zrobić coś dla Polski, trzeba iść z jednymi rodakami przeciw innym. Tylko trzeba mieć mocną wiarę w swój cel i w prowadzącą do niego drogę, i nie wahać się w walce o tę swoją wiarę.
Roman DmowskiRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej