foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Ostrzeżenie
  • Funkcje poczty zostały wyłączone na tej stronie przez administratora.

Marzec 2023 r. był szczególny z racji jubileuszu 20. lecia reaktywacji stowarzyszenia Obóz Wielkiej Polski. Aby należycie uczcić taką rocznicę delegacja OWP wyruszyła na szlak męczeństwa i martyrologii narodu polskiego w czasach okupacji niemieckiej i sowieckiej. Wędrówka rozpoczęła się w Radomsku, a głównym celem była Częstochowa o czym relacjonowaliśmy tutaj.

Obecne czasy, gdzie tak wielu interesuje wyłącznie własna kariera, zasobność portfela, a tradycja i wiara są szargane, wyśmiewane, urągająca moralność która otacza nas wszystkich, skłoniła nas, aby dać świadectwo naszej wiary, czci dla Boga, Honoru i Ojczyzny. W klasztorze jasnogórskim, w kaplicy przed obrazem Czarnej Madonny, zanosiliśmy modły o stawiennictwo za nami, aby w czasach degradacji wartości nam bliskich pozostać wytrwałymi i niezłomnymi. Przykładów, wzorców wielkich synów naszej ojczyzny mamy bogactwo. W tym ogrom tych anonimowych ale i zapomnianych.

Była to także wspaniała okazja do zwiedzenia tego uświęconego miejsca naszych ojców, celu pielgrzymek, nie tylko z Polski.

Maciej Wydrych

Komentarze obsługiwane przez CComment

Wolności się nie posiada, wolność się stale zdobywa.
Jan Paweł IIRoman Dmowski

Jeden z ojców odzyskanej niepodległości Polski. Założyciel Komitetu Narodowego Polski.

Czytaj więcej

Jędrzej Giertych

Ideolog Obozu Narodowego, dyplomata i dziennikarz. Bliski współpracownik R. Dmowskiego, autor wielu książek i rozpraw historycznych.

Czytaj więcej

Adam Doboszyński

Polityk, pisarz i intelektualista, związany z obozem narodowym. Działacz Obozu Wielkiej Polski.

Czytaj więcej

Deklaracja Ideowa

OWP jest organizacją świadomych sił narodu, mających za zadanie uczynić go zdolnym do silnego ujęcia w swe ręce spraw swoich.

Czytaj więcej